Сьогодні через постійні обстріли військовими РФ інфраструктури України, багато жителів країни опиняються без електроенергії. У зв'язку з цим виникає питання збереження продуктів, які лежать у холодильнику. Як жити без холодильника, де і як зберігати продукти читайте у статті.

Як зберігати продукти без холодильника?

  • Суп та борщ. Ці страви дуже складно зберігати без холодильника, оскільки в теплі вони дуже швидко псуються. Але є вихід: спочатку прокип'ятіть суп, то у блюді знищаться небезпечні бактерії, які можуть з'являтися у блюді. Після цього виставте на балкон або вулицю. Бажано поставити на холодну землю та підлогу. Однак варто розуміти, що так борщ зберігатиметься один-два дні.
  • М'ясо. Зберігати м'ясо без холодильника складно. Якщо на вулиці мороз, м'ясо варто обсушити, загорнути у папір та пакети та вивісити за вікно. Якщо на вулиці тепло, доведеться засолити м'ясо або приготувати з нього консерви. Покладіть шматочки м'яса в каструлю, засипте сіллю або залийте сольовим розчином (10 столових ложок солі на 0,5 літра води). Щоб використати м'ясо після зберігання, потрібно промити його у воді.
  • Фрукти і овочі. Багато фруктів та овочів зберігаються без холодильника. Картопля, морква, буряк, цибуля та яблука варто зберігати в прохолодному темному місці.
  • Молочні продукти. Палену олію можна зберігати без холодильника, проте попередньо заливши солоною водою, накривши тарілкою з важким предметом зверху. Молоко можна зберігати на балконі або у льоху. Сир потрібно обернути целофаном, тому він зможе зберігатися кілька днів.

Які продукти купити, якщо немає холодильника?

Без холодильника зберігаються багато продуктів, такі як: солодощі, сухарі, хлібці, енергетичні батончики, консерви (м'ясні, рибні та овочеві), згущене молоко, мед, горіхи, фрукти, крупи, а також супи, пюре та вермішелі швидкого приготування.


Вам буде цікаво почитати на Ivona: