Заплановані на квітень концерти британської рок-легенди та співзасновника Pink Floyd Роджера Уотерса у Польщі були скасовані через негативну реакцію на позицію музиканта щодо російського вторгнення в Україну. Live Nation Poland, промоутер концерту, підтвердив відміну концерту в суботу, але не уточнив причину.

Читайте також: Известная группа Pink Floyd выпустила благотворительный мерч в поддержку Украины

Скасування відбулося після того, як 79-річний Уотерс на початку вересня опублікував на своєму веб-сайті скандальний відкритий лист першої леді України Олени Зеленської. У листі Уотерс написав, що він виступає проти того, щоб Захід постачав зброю Україні, щоб допомогти країні у війні проти вторгнення Росії.

Уотерс також звинуватив президента України Володимира Зеленського в тому, що він подвоїв свої передвиборчі обіцянки 2019 року, і сказав, не надавши доказів, що «сили крайнього націоналізму, які зловмисно ховалися в тіні, відтоді керують Україною».

Далі Уотерс звинуватив цих «крайніх націоналістів» у тому, що вони поставили Україну на шлях війни з Росією, перейшовши «низку червоних ліній», встановлених Кремлем.

У неділю Уотерс заперечував, що сам скасував шоу. Виступи планувалося провести у Кракові у рамках його міжнародного турне.

Читайте також: Музыкант группы Pink Floyd расхвалил Владимира Путина

У заяві в Facebook, адресованій британській The Guardian і польській Gazeta Krakowska, Уотерс заперечував, що він або його керівництво скасували концерти в Польщі. Натомість він поклав провину на Лукаша Вантуха, члена міської ради Кракова, який 10 вересня написав у Facebook власну посаду проти виступів Уотерса.

«Це правда, що член міської ради в Кракові, пан Лукаш Вантуч, пригрозив провести збори з проханням оголосити мене «персоною нон грата» через мої публічні зусилля, спрямовані на заохочення всіх учасників катастрофічної війни в Україні , особливо урядам США та Росії працювати над досягненням світу шляхом переговорів, а не нагнітати обстановку до гіркого кінця, який може стати ядерною війною і кінцем усього життя на цій планеті», - написав Уотерс у Facebook.

«Незважаючи на те, що цей хлопець Лукаш Вантух, мабуть, нічого не знає про мою історію роботи, все моє життя, за особистий рахунок, на службі прав людини, він у статті в місцевій газеті закликав добрих людей Кракова не щоб купити квитки на моє шоу», - додав Уотерс.

Далі він сказав, що якщо Вантух «досягне своєї мети… це буде сумною втратою як для мене», так і для мешканців Кракова.

«Його драконівська цензура моєї роботи позбавить їх можливості скласти власну думку», — сказав Уотерс.

Пост Вантуха висловив його незгоду з шоу Уотерса, назвавши музиканта «відкритим прихильником Путіна», а заплановані ним виступи в Кракові — «ганьбою для нашого міста».

"Роджер Уотерс, відкритий прихильник Путіна, хоче зіграти на "Таурон Арені" в Кракові", - написав Вантуч. «У середу у нас сесія Краківської міської ради, і я говоритиму з президентом та радниками, щоб заблокувати це. Така подія була б ганьбою для нашого міста. Нехай співає у Москві».

Читайте також: Лидер Pink Floyd и Бумбокс посвятили песню Небесной сотне

Вантуч відреагував на заяву Уотерса в неділю, написавши, що він все ще перебуває в Україні, але ввечері у нього «пропозиція» для Уотерса.

Раніше цього року Pink Floyd випустили свою першу нову музику за 28 років — сингл Hey Hey Rise Up для збору коштів на гуманітарну допомогу в Україні. Уотерс, який залишив гурт у 1984 році, не брав участі в написанні пісні.

Читайте також: Лидер группы «Бумбокс» Андрей Хлывнюк попал под обстрелы оккупантов: фото ран

За даними ООН, з початку вторгнення з Росії в Україні було вбито близько 6000 мирних жителів.


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: