Джейн Сеймур Фонда — актриса, активістка та незаперечна ікона — постать, якою перевершує покоління кіноманів. Вона є лауреатом двох премій «Оскар», п'яти премій «Золотий глобус», двох премій «BAFTA» та премії «Еммі».

Щоб відсвяткувати 85-річчя Фонди, редакція Ivona склала список із 11 її найкращих ролей у кіно за всю її кар'єру.

ТОП-11 найкращих ролей Джейн Фонди:

Барбарелла (1968)

Робота Фонди стала культовою завдяки її фірмовому стилю та нестримному уявленню, в якому стриптиз у невагомості починається так само захоплююче, як і зовсім шалено. Якщо вам чи комусь у вашому житті подобалися записи тренувань Джейн Фонди 80-х і 90-х років, ви повинні подякувати «Барбареллі».

Загнаних коней пристрілюють, чи не так? (1969)

Читайте також: Голлівудська акторка Джейн Фонда повідомила, що її рак перейшоу у стадію ремісії

Коли Фонда об'єдналася з режисером Сідні Поллаком, щоб зіграти Глорію Бітті, невдачливу актрису, яка має намір пробігти марафон, щоб здобути популярність від шукачів талантів, саме це і сталося з Фондом. Отримавши свою першу номінацію на Оскар за кращу жіночу роль, її виступ був високо оцінений критиками.

Молодість (2015)

Фонда знає, як максимально використовувати будь-який момент, про що свідчить її коротка, але ефективна роль Бреди Морел, що старіє. Вона привносить гламур, сяйво і запеклу подачу в абсолютно захоплюючу роль, яка щойно не потрапила до кадру актриси другого плану на рік її нагородження.

Китайський синдром (1979)

Безстрашний образ Джейн Фонди у ролі репортера новин, який ненавмисно стає свідком аварійного відключення активної зони на атомній станції, укоренився у пантеоні великих журналістських фільмів. Фільм став касовим хітом та приніс Фонді її п'яту номінацію на «Оскар» у кар'єрі.

Джулія (1977)

У тому, що започаткувало неймовірну трирічну низку номінованих на «Оскар» вистав, Фонда зіграла «Джулію» - письменницю, яку пізніше звинуватить у прикрашанні подій, що описуються у фільмі.

З дев'яти до п'яти (1980)

Читайте також: 84-річна актриса Джейн Фонда хвора на рак: подробиці

Фонда грає нещодавно розведену Джуді, чия наполеглива позиція на довгі роки стане символом фемінізму. З безліччю сцен сміху, що викликають біль у животі, у тому числі протидія її колишньому чоловікові, ясно одне: комедія (і Фонду), як і раніше, править.

Каліфорнійська сюїта (1978)

В дотепному обміні думками між Фондою та її партнером з фільму Аланом Алдою вона демонструє всю гаму акторських прийомів із чудово поставленими рухами на екрані та точними бітами, які вона обирає для своїх реплік.

Повернення додому (1978)

Читайте також: Голлівудська актриса Джейн Фонда зробила пластику, про яку тепер шкодує

Фонда розкриває свою душу в ролі, яка принесла їй другу премію Оскар за кращу жіночу роль. У драмі Фонда грає Саллі, дружину офіцера морської піхоти США, яка їде до В'єтнаму. "Повернення додому" також став першим повнометражним фільмом, створеним продюсерською компанією Фонди IPC Films, а сюжет був натхненний реальною дружбою Фонди з її другом та активістом Роном Ковичем.

Босоніж по парку (1967)

Читайте також: Снова модель: 81-летняя Джейн Фонда представила коллекцию спортивной одежды

В одному з найраніших успішних фільмів Фонди, ще одному спільному проекті Ніла Саймона, брало участь безліч кінозірок. Фонда чудова, коли вона ділить екран з Робертом Редфордом у захоплюючій дух романтичної комедії. Фільм розповідає про пару молодят, які здаються один одному неправильними, як і правильними. Вогняна хімія між ними стала одним з їхніх головних успіхів, що призвело до більш складних і динамічних ролей протягом усієї їхньої кар'єри.

На золотому озері (1981)

Читайте також: Актрису Джейн Фонда арестовали за участие в акции протеста

Генрі та Джейн грають відчужених батька і дочку, які намагаються розібратися у своїх складних відносинах. Фільм ознаменував останній виступ Генрі Фонди на екрані і роль, яка принесла йому «Оскар» за кращу чоловічу роль. Два Фонди стали першим дуетом батька та дочки, який було номіновано разом. Її талановитий батько помер через п'ять місяців після того, як Джейн прийняла статуетку від його імені.

Клют (1971)

Читайте також: 83-летняя Джейн Фонда шокировала фанатов жесткими тренировками

Фонда підкорює екрани своєю красою, харизмою і незабутнім чином. Для всіх персонажів «повій із золотим серцем», які підуть у майбутньому, ви можете простежити їх вимір до ходу Фонди. Її друга номінація на «Оскар» та її перша перемога у номінації «Краща актриса» вважаються одними з найкращих серед переможців у всьому кіно.


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: