Читайте також: Як зігрітися з малюком: поради експерта

 Війна – складне випробування для всіх нас. Особливо непросто його проходити, коли вдома підростає малюк грудного віку. У військових умовах усіма силами необхідно зберігати грудне вигодовування, адже тоді у малюка у вільному доступі завжди буде стерильна, тепла та поживна їжа, яка йому ідеально підходить. Але через стрес у багатьох мам виникають труднощі з лактацією, і тоді використовують дитячі суміші. Як організувати у такому разі харчування дитини в умовах, коли регулярно вимикають світло? Ці лайфхаки допоможуть вам вирішити це питання, а також низку інших, що стосуються потреб малюка.

Як організувати харчування малюка

В ідеалі суміш завжди має бути свіжоприготовленою. Щоб це правило можна було виконати за умов постійного відключення світла, потрібно мати запас теплої води. Для цього підійде якісний туристичний термос, який може добу тримати температуру рідини всередині.

На жаль, зараз бувають такі ситуації, коли світла немає по кілька днів. На цей випадок у сім'ї, де росте малюк, який перебуває на штучному харчуванні, має бути невелика туристична газова плиточка, на якій можна швидко підігріти воду.

Якщо плиточки немає, або закінчився газ, тоді можна підігріти воду під час приготування суміші в металевому кухлі, який необхідно потримати над свічкою. Нагадуємо, що суміш можна готувати лише із кип'яченої води. Тому у вас має бути запас не лише питної води, а й кип'яченої.

У холодних квартирах свіжоприготовлена ​​суміш швидко остигає. Щоб цього не відбувалося, можна помістити пляшечку в вовняну шкарпетку. Є спеціальні термосумки, які дозволяють зберігати температуру суміші нормальною певний час. Як варіант, можна пляшечку з сумішшю ставити в теплу духовку, в якій перед тим ви готували їжу. Також можна придбати термопакет, в який можна переливати суміш, щоб вона не остигала. Якщо так сталося і вона охолола, підігріти суміш можна, переливши її в металевий кухоль, який необхідно потримати над свічкою.

Як організувати купання малюка

Малята, безумовно, люблять купання. У воді вони розслабляються, зникає гіпертонус, купання необхідне для гармонійного розвитку. Але в умовах, коли постійно немає світла і в квартирі дуже холодно, можна обійтись без щоденних купань у ванні. Достатньо підмивати дитину теплою водою, для якої потрібно придбати термос. 

Якщо вже вдалося організувати дитинці цілу ванну, на випадок відключення світла необхідно у ванній кімнаті мати ліхтарик. В ідеалі він має бути налобний, щоби були вільні дві руки.

Щоб у ванній кімнаті було тепло, можна організувати "камін" з великого каміння. Його попередньо необхідно нагріти у духовці. Будьте обережні зі свічками. Якщо в будинку росте дитина, краще використати максимально прості, воскові. Без барвників та ароматизаторів. Нині нерідкі випадки звернення до педіатрів щодо алергії, викликаної саме хімічними складовими свічок. 

Як розважати малюка

У перший місяць життя багато малюків більшу частину часу сплять, так що їх відключення світла за великим рахунком не стосується. Аби весь час поряд була мама. Але чим старшою стає дитина, тим менше вона спить і тим більше вона вимагає уваги. Що робити, коли на  період неспання випало відключення світла? За допомогою ліхтарика або полум'я свічки можна влаштувати театр тіней. Купуйте на цей випадок музичні іграшки на батарейках із функцією проектора. Вивчіть потішки, коротенькі пісеньки, якими зможете розважати малюка, що підростає, довгими зимовими вечорами.

Автор: Олена Токарчук

Вам також буде цікаво почитати:

Дитина вдома: як організувати побут в холодній та темній квартирі

Ігри в темряві: 30 ідей від психолога