Читайте також: Ядерна небезпека: що розповісти дитині та покласти до її тривожного рюкзачка

  Через війну в Україні багато шкіл, в яких немає укриттів, навчаються у дистанційному форматі. Минулого тижня,  з 10 по 17 жовтня, абсолютно всі школи були переведені у формат онлайн-навчання через посилення військової агресії з боку Росії. На жаль, такі реалії нашого життя, і з ними нам доводиться жити.

Незважаючи на те, що з дистанційним навчанням українці познайомилися ще до війни, під час пандемії коронавірусу, досі не було чіткої відповіді, скільки мають тривати онлайн-уроки у різних класах. Тож у цьому питанні була повна самодіяльність. У якихось школах дітей завантажують на повну, а в якихось вчителі здебільшого вдаються до так званого асинхронного навчання. Це коли вчитель надсилає навчальний матеріал, а учні його самостійно вивчають. Іноді вчитель може вийти на зв'язок на 15-20 хвилин, дати частину інформації, та решта часу віддається під самостійну роботу.

"Моя донька навчається у київській школі, у 3-му класі, за програмою "Інтелект". У них велике навантаження. У день може бути по 5 уроків по 40 хвилин. Але батьки не обурюються, бо навчальна програма досить складна і насичена. І якщо б вчителька не проводила таку кількість уроків, багато довелося б вивчати самостійно. Ще один момент, чому ми заплющуємо очі на те, що діти занадто багато часу проводять біля комп'ютера, - це те, що навчальний процес побудований досить грамотно. Час  від часу вчителька дає вправи для очей, також влаштовує "руханки", під час яких діти мають стати через стол і рухатися під активну музику", - ділиться досвідом киянка Тетяна К.

Так скільки ж за законом повинні тривати уроки? Відповідь на це питання нарешті дали в Міносвіти (з положенням можна ознайомитися тут).

 

Регламент тривалості занять в умовах воєнного стану 

Нагадуємо, що під час повітряної тривоги учбовий процес призупиняється, всі повинні йти до укриття. Якщо все спокійно, то навчальний дистанційний процес виглядає так для:

◾️ 1-2 класів – два уроки по 30 хвилин або три – по 20 хвилин; 
◾️ 3-4 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 30 хвилин, або чотири – по 20 хвилин;
◾️  5-6 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 35 хвилин, або чотири – по 25 хвилин;
◾️ 7-9 класів – два уроки по 45 хвилин або три – по 40 хвилин, або чотири – по 30 хвилин, або п’ять – по 25 хвилин; 
◾️ 10-11 класів – три уроки по 45 хвилин або чотири – по 35 хвилин, або п’ять – по 30 хвилин, або шість – по 25 хвилин.

Також для учнів, які перебувають за кордоном та здобувають освіту у другу зміну, початок занять має починатись не пізніше 16:00, а для учнів 1-4 класів, які перебувають за кордоном, допускається організація занять у другу зміну. 

Автор: Олена Токарчук

Во что играть в темноте: 30 идей от психолога

Как успокоить ребенка во время сирены: песня "Крокуй до укриття"