З перших днів повномасштабного вторгнення відомі українці — музиканти, співаки, художники, дизайнери, кінорежисери, телеведучі — ініціюють самі або ж долучаються до різноманітних проєктів та акцій, покликаних допомогти тим, хто найбільш постраждав від бойових дій в Україні. Маючи величезну кількість підписників, шанувальників та неабияку довіру, вони обʼєднують сотні тисяч українців навколо благодійних ініціатив.

Андрій Трушковський
Андрій Трушковський

Андрій Трушковський
Андрій Трушковський

2 серпня стартував благодійний арт-проєкт #CULTUREMATTERS метою якого є допомога  дітям-переселенцям з окупованих та найбільш обстрілюваних українських міст та територій. Художник Станіслав Тіунов створив колекцію з 10 сюрреалістичних чорно-білих принтів у форматі умисного мінімалізму і дилетантизму. Зображення були перенесені на футболки білого кольору, з яких була створена лімітована колекція — гроші від її продажі підуть на потреби дітей, постраждалих від війни.

В ролі селфі-моделей для лукбуку колекції  #CULTUREMATTERS виступили співачка та волонтерка Даша Астафʼєва, найкращий виконавець року за версією музичної премії YUNA-2022 Артем Пивоваров, володарка звання Міс Україна-2021 Олександра Яремчук, блогер Андрій Трушковський, кінопродюсер Олексій Гладушевський, популярні телеведучі та волонтери Тімур Мірошниченко, Нікіта Добринін та Андрій Джеджула.

Артем Півоваров
Артем Півоваров

Даша Астафʼєва
Даша Астафʼєва

Колекція футболок білого кольору з принтами виставлена на продаж на сторінці проєкту в Instagram – https://www.instagram.com/culturematters.ua/, вартість футболки становить 999 грн.

На отримані від продажу кошти будуть закуплені м’які іграшки та ігри для розвитку, поділки, розмальовки, альбоми з наклейками для 194 дітей-переселенців з Харкова, Кременчука та Маріуполя, що зараз знаходяться у Суботцівській територіальній громаді на Кіровоградщині та перебувають під опікою благодійного фонду «Можемо разом».

Нікіта Добринін
Нікіта Добринін

Олександра Яремчук
Олександра Яремчук

«Діти — найчутливіші серед нас, вони найбільше страждають від війни, — розповідає Оксана Гуляєва, директорка фонду «Можемо разом», що  є ініціатором арт-проєкту #CULTUREMATTERS. — Наш фонд у мирний час спрямовує зусилля на розвиток дітей та молоді. Сьогодні, навіть під час війни, діти мають проживати своє дитинство. Ми плануємо на всі виручені гроші закупити для них м’які іграшки та ігри для розвитку, поділки, розмальовки, альбоми з наклейками, щоб зайняти, відволікти та зацікавити їх».

До серії принтів арт-проєкту увійшли 10 зі 100 малюнків, що були створені Тіуновим у різні часи протягом 23 років під впливом подій, що відбувалися у країні. Раніше роботи автора також використовувалися у відеоряді концертів співачки Alloise та як обкладинка синглу Alexey Gorchitza.

Олексій Гладушевський
Олексій Гладушевський

Тімур Мірошниченко
Тімур Мірошниченко

Нагадуємо, що благодійний фонд «Можемо разом» також ініціював збір коштів на 10 000 джгутів-турнікетів для медичного батальйону «Госпітальєри», що займається наданням першої медичної допомоги та евакуацією поранених воїнів з фронту. Зробити внесок можна на спеціальній онлайн-платформі для подолання гуманітарної катастрофи, спровокованої воєнними діями на території України.