Читайте також: Прививка от дифтерии: что следует знать

Багато хто з тих, хто виривався з гарячих точок в Україні за кордон, робили це похапцем, вискакуючи з дому з мінімальним набором речей та документів, не захопивши медичні карти – ні свої, ні дитини. І через це може виникнути проблема – як підтвердити вакцинальний статус.

Як роз'яснило українське МОЗ, підтвердити щеплення можна завдяки записам первинної облікової документації:

  • "Історії розвитку дитини" (форма № 112/о)
  • «Карті профілактичних щеплень» (форма № 063/о)
  • «Медичній карті амбулаторного хворого» (форма № 025/о);
  • Електронна система охорони здоров'я (ЕСОЗ)
  • Міжнародне свідоцтво про вакцинацію
  • Довідку про проведені щеплення
  • Інші медичні документи, що містять відомості про проведені щеплення.
  • Щоб отримати ці дані, потрібно зв'язатися з лікарем, з яким було укладено декларацію, або з представником медустанови, де працює лікар. Довідка формується в електронній формі з накладенням електронного цифрового підпису або у паперовій формі з посвідченням підписом медпрацівника, який його сформував, та печаткою медустанови.

Електронний документ або електронна копія паперового документа надсилається за допомогою засобів електронної комунікації.

Але в містах, де ведуться активні бойові дії, найчастіше неможливо отримати доступ до медичної документації. Якщо не вдасться підтвердити зроблені щеплення, тоді, як пояснюють МОЗ, доведеться пройти курс імунізації спочатку. При цьому щеплення доведеться робити відповідно до Національного календаря щеплень країни, в якій ви знаходитесь.

Вакцинація, зроблена в Україні, визнається закордоном
Вакцинація, зроблена в Україні, визнається закордоном

Наскільки безпечним є повторний курс щеплень?

З цим питанням ми звернулися до Євгена Щербина, лікаря-інфекціоніста дитячого медичного центру «Мама-лікар».

«Абсолютно правильна та безпечна практика, особливо з огляду на рівень вакцинації дітей в Україні та звичку батьків відверто "купувати" сертифікати вакцинації. Повторні курси вакцинації, навіть якщо перед цим дитина була повністю щеплена, не несуть жодних ризиків та шкоди»,

– запевняє експерт.

Дані про зроблені закордоном щеплення вносяться до Міжнародного вакцинального паспорта. Повернувшись до України, ви зможете передати їх лікарю, з яким укладено декларацію. Він внесе їх до Електронної системи охорони здоров'я.

Вам також буде цікаво почитати:

Як підтвердити вакцинацію дитини за кордоном

Що потрібно знати перед тим, як зробити дитині щеплення