Читайте також: Хагі Вагі та Кісі Місі: чим небезпечні популярні іграшки

Днями на офіційній сторінці відомого психолога Дмитра Карпачова з'явився пост, у якому йдеться про те, що небезпечна гра, яка забирає життя дітей, знову повернулася до України. Йдеться про «Синій кит». Під цим постом понад сотня коментарів, десятки з них від батьків, які підтверджують, що справді смертельний «кит» повернувся:

«Моїй дитині 12 років, і вчора їй на телефон прийшло посилання з сайтом цієї проклятої гри»,

«У Телеграмі у особисті смс написали»,

«Моя 14-річна донька вчора приїхала з табору та розповідала, що повернулася гра «Синій кит».

Щоравда, зараз ця гра йде під назвою «Назад пути нет» (хештеги #нет_пути_назад, #назадпутинет, #нетпутиназад). Часто при цьому все одно продовжує фігурувати зображення кита, або назва «Синій кит» йде поруч у дужках.

Під новою вивіскою старі правила. Дитина виконує різні завдання куратора групи. Наприклад, перше з них досить невинне – треба написати на руці ручкою «Я в грі». Але далі все стає набагато гірше.  Від багатьох  завдань цієї «дитячої» гри йде мороз по шкірі. Вирізати лезом зображення кита – це ще квіточки. Дітям пропонують пробігти перед поїздом, зайти вночі до занедбаного будинку тощо. З'явилися й нові завдання у дусі воєнного часу. Так, як пише Дмитро Карпачов, зараз дітям пропонують взяти гранату у певному місці та підкласти її військовим на блокпост.

Щоб довести, що це зробив, потрібно зняти все на відео. Фінальне завдання — вчинити самогубство. Якщо дитина відмовляється йти на цей крок, злочинці загрожують їй, що покарають рідних.

Контролюйте, чим займаються діти в інтернеті/фото freepik.com
Контролюйте, чим займаються діти в інтернеті/фото freepik.com

Як зрозуміти, що дитина у грі

Часто завдання даються вночі, під ранок, тож дитина не висипається, ходить роздратована, втомлена. Це робиться для того, щоб нею було легше керувати, щоб розхитати  психіку.

Уважно оглядайте тіло дитини. Часто дітям пропонують щось написати чи намалювати на собі чи, того гірше, вирізати лезом на собі якесь зображення.

Син чи донька починає робити екстремальні вчинки та знімає це на відео чи фотографує. Наприклад, перебігає дорогу перед капотом машини, забирається на дах будинку. Так дітей привчають до екстриму, щоразу підвищуючи градус небезпеки. Щоб на фінальному етапі вони змогли зробити смертельний крок і вчинити самогубство.

Дитина може розповідати про подружку чи друга, який грає у цю небезпечну гру. Є ймовірність, що вона бреше і сама у неї грає.

На сторінці дитини в соціальних мережах з'являється зворотний відлік часу. Це найтривожніший дзвіночок. Це означає, що вона на шляху до виконання останнього завдання – самогубства. Існування таких ігор дає батькам моральне право перевіряти, чим займається дитина у соцмережах. Тільки робіть це потай, щоб вона про це не дізналася.

Як захистити дитину

Главная примета игрока - тату с китом/фото zmina.info
Главная примета игрока - тату с китом/фото zmina.info

На думку психологині Ольги Перекопайко, небезпека стати учасником подібних ігор є у дітей, у сім'ях яких відбуваються негаразди, наприклад, батьки перебувають на межі розлучення або в його процесі. Тому, щоб не відбувалося між мамою та татом, важливо не залучати до цього дитини, намагатися приділяти їй максимум уваги.

«Часто діти розповідають батькам про подібні ігри. Але ті через дефіцит часу не звертають на ці розповіді уваги. Не відмахуйтесь від дітей, слухайте уважно, що вони кажуть», — радить психологиня.

Якщо ви зрозумієте чи дізнаєтесь, що дитина таки грає в «Синій кит», або «Немає шляху назад», немає сенсу забирати гаджети. Дитина все одно знайде доступ до гри. Немає сенсу сварити її, карати чи кричати, що це дуже небезпечно, вважає Ольга Перекопайко. Дитина може перебувати вже в такому стані, що на неї ці слова не діятимуть. Покажіть, що ви дуже хвилюєтеся за неї, переживаєте.

Найефективніше буде, якщо ви розповісте, що на подібних іграх дорослі злочинці банально заробляють, вважає Ольга Перекопайко. Адже відео виконання смертельно небезпечних завдань продається за великі гроші в окремих групах. Є любителі подібних «реаліті-шоу». Дітей, особливо підлітків, дуже вражає розуміння того, що на них заробляють, що ними маніпулюють хворі на голову люди.

Вам також буде цікаво почитати:

Мама не против: эксперименты детей звезд со своим полом

Как выглядят жены и дети главных крашей украинцев — Арестовича и Кима