Вранці багатьох цікавить питання, що краще випити, щоб підбадьоритися. Традиційно, у першій половині дня багато хто вживає каву, оскільки вважають, що тільки цей напій несе заряд бадьорості та енергії. Але не варто скидати з рахунків чай, який також допоможе прокинутися та підбадьоритися. Отже, краще бадьорить: чай чи кава – розповість Ivona.

Зелений чай VC кави: порівнюємо склад

  • Кава. У порції кави об'ємом 30 мл може містити залежно від міцності напою від 40 до 100 мг кофеїну. У день людині можна вживати лише 400 мг кофеїну.
  • Зелений чай. У 240 мл чаю міститься лише 30 мг кофеїну.

Таким чином, менша порція кави може підбадьорити сильніше, ніж більша порція чаю.

Зелений чай VC кави: тривалість бадьорості

  • Кава. Як правило, багато хто відчуває різкий сплеск бадьорості після випитої чашки кави, через кофеїн, що міститься в ній. Також на сплеск впливає і вміст цукру у напої.
  • Зелений чай. Після випитої чашки кави ви не відчуєте різкого сплеску, а ставатимете бадьоріше поступово. Справа в тому, що чайний кофеїн м'якше впливає на нервову систему людини, ніж кавовий. Після періоду неспання відбувається плавний спуск.

Зелений чай
Зелений чай
unsplash.com

Зелений чай: чи варто його пити щодня

Зелений чай досить корисний, тому його багато хто п'є не тільки, щоб збадьоритися. Цей напій має ряд корисних властивостей: він уповільнює процеси старіння, захищає від серцевих захворювань, має бактерицидну дію. У його складі є поліфеноли, які запобігають дегенерації суглобів та допомагають при набряках.

Як заварювати зелений чай?

Щоб отримати максимальну користь зеленого чаю, його потрібно правильно заварити. Чайне листя не варто заливати окропом, краще влити воду, коли чайник майже закипів. Заварювати чай довгий час також не варто, оскільки за кілька хвилин у напої активуються таніни – дубильні речовини, які завдають шкоди печінці.


Вам буде цікаво почитати на Ivona: