Желатин – не популярний продукт у ведучих здоровий образ людей, частіше його використовують під час приготування десертів та холодця. Однак не варто упускати момент, що желатин дуже корисний для сусутавів і кісток. У чому користь желатину, як його вживати та кому варто від нього відмовитись – читай у нашому матеріалі.

Желатин: що це таке і в чому користь

Желатин – це білковий продукт тваринного походження, желейна речовина, фібрилярний білок сполучної тканини тварин.

У желатина маса корисних властивостей:

  • Лізин – речовина, яка допомагає зміцнити скелет та корисна для кісток
  • Колаген допомагає зробити суглоби більш рухливими та зняти біль. Добре допомагає пацієнтам з остеоартрозом та літніх людей, адже колагену в організмі з кожним роком стає дедалі менше. Колаген також допомагає залишатися здоровою та молодою шкірою та нормалізує роботу слизової оболонки шлунка.
  • Амінокислоти. До складу желатину входять 18 амінокислот. Завдяки їм в організмі нормалізується рівень глюкози, покращується робота серцевих м'язів, прискорюється обмін речовин, покращується сон та стан нігтів та волосся.

Як вживати порошковий желатин? Потрібно розчинити 2 чайні ложки порошку у склянці теплої води. Через 15 хвилин випийте суміш.

Шкода желатину: кому не варто вживати

Незважаючи на всі плюси, желатин має кілька негативних рис, які варто врахувати:

  • Тим, хто має тромби і густу кров, не варто їсти страви з желатином часто, оскільки желатин може ще сильніше загустити кров.
  • Тим, у кого каміння у нирках та жовчному міхурі, не варто вживати желатин, щоб не погіршити стан.
  • Тим, у кого трапляються запори та геморой, також варто виключити желатин із раціону.

Вам буде цікаво почитати на Ivona: