Читайте також: Осіння застуда: 4 найкращі рецепти для профілактики

  На жаль, коронавірус нікуди не зник. Через війну в Україні, ми, звичайно, менше звертаємо на нього увагу, але вірус не спить і продовжує атакувати. Причому досить активно. Так, на початку жовтня, за даними МОЗ, за тиждень було зафіксовано понад 42 тисячі хворих. Такі показники раніше, до війни, змушували бити на сполох і говорити про пік коронавірусної хвилі. Нині захворюваність, на щастя, пішла на спад. Так, в останній тиждень жовтня було виявлено 16 378 нових випадків коронавірусної хвороби. Що також чимало.

Особливості коронавірусу в Україні

Наразі на території України орудує штам «Омікрон». Як зазначає лікар-інфекціоніст Ольга Голубовська у своєму посту на фейсбуці, він має 3 особливості. Це:

  1. Тяжкий перебіг хвороби у людей похилого віку. Тяжкість течії, за словами експерта, зумовлена, перш за все, декомпенсацією вже наявних проблем (діабету, гіпертонії, серцевої недостатності), а не дихальної недостатністю. Простими словами, ковід рве там, де тонко, і б'є по найуразливіших "мішенях" в організмі людини.
  2. Збільшення числа тромбозів. Вони й раніше були неприємним ускладненням ковіду, але зараз із ними стикається дедалі більше "коронованих". Причому, як стверджує Ольга Голубовська, тромбоз може з'явитись у різні терміни хвороби, іноді прямо з дебюту симптомів.
  3. Почастішали випадки транзиторної енцефалопатії. Це дуже грізне ускладнення, при якому уш
  4. коджуються та гинуть клітини головного мозку.

Також експерт зазначає, що «Омікрон» менш агресивний, ніж його попередники, але заразніший.

Вчені знаходять все нові та нові штами коронавіруса
Вчені знаходять все нові та нові штами коронавіруса

«Суп із варіантів»

Ще одна особливість «Омікрона» – він активно продукує одразу багато варіантів, яким дали імена монстрів із давньогрецької міфології. Це:

BF.7 - Мінотавр;

BQ.1 - Тифон;

XBB - Грифон;

BQ.1.1 – Цербер

Вчені встигли назвати це явище як «суп з варіантів». І через нього осіння коронавірусна хвиля може сильно відрізнятися від попередніх, тому що поширення нових штамів, стійких до імунітету, може статися одночасно. Чого раніше не було.

«Це інший варіант розвитку подій. На нас чекає хмара, рій, скупчення або суп із штамів, які з'являться одночасно і будуть дуже стійкими до імунітету», — заявляє доктор Т. Раян Грегорі, біолог-еволюціоніст з Університету Гвельфа в Канаді.

На початку захворення коронавірус схожий на звичайну застуду
На початку захворення коронавірус схожий на звичайну застуду

Найнебезпечніший – «Цербер»

За прогнозами Європейського центру профілактики та контролю захворюваності (ECDC), спалах захворюваності на ковід очікується наприкінці листопада-початку грудня. І його головним винуватцем стане "Цербер". Так як має здатність значною мірою ухилятися від відповіді імунної системи. Однак, як зазначають експерти ECDC, на сьогодні немає доказів того, що BQ.1.1 пов'язаний із підвищеною тяжкістю інфекції порівняно з циркулюючими варіантами Omicron.

Наразі «Цербер» найбільш поширений у 5 країнах Європи:

• у Франції – 19%;

• Бельгії – 9%;

• Ірландії – 7%;

• Нідерланди – 6%;

• Італії – 5%.

Цими днями "Цербера" виявили і на території Польщі. Як повідомив заступник міністра охорони здоров'я Польщі Вальдемар Фарка в інтерв'ю PAP.pl, у країні зафіксовано два випадки зараження новим штамом.

Але це питання часу, враховуючи те, що на сьогодні у "Цербера" найвищий ступінь заразності серед інших штамів коронавірусу.

Нагадуємо, щоб захиститися від ускладнень коронавірусу та тяжкого перебігу захворювання, необхідно вакцинуватися. В Україні дозволено вакцинацію від коронавірусу з 12 років.

Вам буде також цікаво почитати:

Чем полоскать горло при простуде: 5 эффективных средств

Как лечат простуду в разных странах: ТОП-5 полезных напитков