Читайте також: Що подивитися на Новий рік та Різдво: святкові фільми від Netflix

У п'ятницю,  23 грудня 2022 року, православні християни вшановують пам'ять мученика Мини Красномовного. У народі цей день називають День Мини або Мина-Світлі очі.

Що не можна робити на День Мини 23 грудня 2022 року?

  • ледарювати
  • перебувати на вулиці після настання темряви
  • сваритися
  • кричати

Традиції на День Мини 23 грудня 2022

Святий Мина був відомий не лише своєю відданістю християнській вірі, а й чудесами зцілення. І донині до Мини звертаються в молитвах за порятунком від сліпоти, поганого зору та інших проблем з очами.

Читайте також: Передноворічне диво: Джонні Депп та Ембер Герд врегулювали судову справу про наклеп

У народі вірять, що святий Мина лікує не тільки фізичне здоров'я, але й здатний відкрити людині очі на те, що від нього приховано, або наставити на шлях істинний, якщо людина втратив мету в житті. Тому у святого також просять про смиренність і праведність.

Крім того, на День Мини проводили обряди позбавлення дітей від півночниц — злих духів, які заважають малюкам заснути, насилають на них кошмари та занепокоєння. За порятунком батьки зверталися як до знахарок, так і до молитов святому Мині-Світлі очі.

Інші свята 23 грудня 2022

  • Всесвітній день сноубордингу
  • День штабних спеціальностей та військ спеціального зв'язку України
  • День сніжних ангелів
  • Свято людського світла

Читайте також: Брюс Вілліс вперше стане дідусем: його дочка Румер оголосила про вагітність

Іменини 23 грудня

Іменини за православним церковним календарем відзначають Олександр (захисник), Олександра (захисниця), Олексій (захисник), Анатолій (східний), Ангеліна (вісниця), Анна (блага), Григорій (не спить), Дорофей (Божий дар), Євген (благородний), Євграф (благонаписаний), Євдокія (благовоління), Євлалія (красномовна), Євсей (благочестивий), Іван (благодать Божа), Костянтин (постійний), Лаврентій (лавр, римський), Михайло (подібний до Бога), Микола (перемагає народ), Петро (скеля, камінь), Сергій (високородний), Степан (вінець), Тетяна (хранителька вогнища, засновниця), Текла (слава Божа), Хома (близнюк) і Яків (слідує по п'ятах).

За католицьким — Антон (що вступає в бій), Вікторія (перемога), Олена (світла) і Микола (перемагає народ).


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: