Саме тому ми зібрали для вас класні підкасти українською, слухати які – суцільне задоволення. Українська та світова література, тіньова сторона письменників та режисерів, психологія та поради комунікації з держструктурами. Зберігайте все – нам дуже сподобалося!

Бо кохання. Війна

soundcloud.com
soundcloud.com

Про що підкаст: слухати

Спецпроект психотерапевта Володимира Станчишина щодо вразливості під час війни. Саме такий спосіб він вибрав, щоб бути корисним та допомагати тим, хто зможе послухати, коли зможе. Як тривожний пацієнт виступає: Артем Галицький. Тут говорять про природу емоцій та спосіб їх вираження, чому важливо дати їм свободу, і чому емоції не дорівнюють поведінці.

Станція 451

soundcloud.com
soundcloud.com

Про що підкаст: слухати

«Станція 451» від The Village – один із наших фаворитів. Два сезони про заплутані зв'язки між літературою, історією та поп-культурою. Тут ви знайдете великі історії української літератури, а також історії всесвітньо відомих режисерів, які спочатку були літераторами. Бу-ба-бу та журнал «Четвер», Прохасько та Хвільовий, Гільєрмо Арріага та Чарлі Кауфман. Прекрасна аналітика, живі тексти та відповідь на вічне запитання «що ж хотів сказати автор?» Кожен подкаст близький до шедевра наповненого цитатами, яскравими образами та цікавими фактами.

Лем каже

Про що підкаст: слухати

Сто років тому у Львові народився письменник, фантастичними книгами якого зачитувалися мільйони людей у всьому світі. І автори цього подкасту, Аліса Ліндеман та Володимир Аренєв, зачитувалися теж. З подивом вони зрозуміли, що фантазії на тему «яким будуть мир та технології» вже здійснилися — власне, як і погрози, передбачені Станіславом Лемом. Поляризація суспільства та пошук ідентичності під час глобалізації, розвиток біотехнологій та етичні проблеми трансгуманізму, постправда, кризи людства. Це подкаст про те, як реагувати на майбутнє, що вже настало.

Лабораторія нонфікшн

soundcloud.com
soundcloud.com

Про що підкаст: слухати

Лабораторія нонфікшн - перший український підкаст про якісний нонфікшн. У першому сезоні Олександр Панасюк, а у другому Валерій Калниш разом із гостем обговорюють одну з книг видавництва «Лабораторія» та проблематику навколо теми та жанру.

Держспецкомс

radiopodil.org
radiopodil.org

Про що підкаст: слухати

Ганна Цяцько та її гості ділятимуться власним досвідом роботи в державних інституціях, ділятимуться лайфхаками, успішними кейсами та факапами. Новий епізод – нова тема і ракурс у роботі комунікаційника у державному секторі: чому державні комунікації приваблюють людей із корпоративної сфери, за яку годину журналіст може перетворитися на прессекретаря, чи можливо перестати нарешті постійно гасити комунікаційні пожежі та займатися стратегічними комунікаціями та інші.

Менталочка

soundcloud.com
soundcloud.com

Про що підкаст: слухати

Підкаст про переживання молоді під час війни. Делікатні інтервізійні розмови про справжній інтенсивний досвід. Ведучі: експерт із гендерної рівності Яна Пекун та кризовий психолог Олексій Удовенко.

Акустика тіней

soundcloud.com
soundcloud.com

Про що підкаст: слухати

Другий лідер нашої редакції – подкаст про світову літературу. Тут вам і література Орвелла, і перерваний політ Сент-Екзюпері, та інше життя Чарльза Буковськи разом із Генрі Чинаскі. І, звичайно, різні думки, відповіді на запитання, чим була для кожного автора література насправді? Кожен випуск супроводжується відмінним аудіо поряд з Tom Waits, Nick Cave, Iggy pop, Leonard Cohen та інші. Особлива радість цього подкасту – коментарі літераторів, барменів, психологів та просто поціновувачів гарної літератури. Загалом чудова робота крутих хлопців, ідеально для поїздки в машині або прогулянки містом.