Прийшла осінь, похолодало і ми відкинули легкі сандалі та босоніжки, замінивши їх на практичні кросівки та туфлі. З носінням закритого взуття яскравіше проявляється проблема неприємного запаху. Іноді в гості не хочеться заглядати, розуміючи, що доведеться знімати взуття і поширювати дуже неприємні аромати. Але вирішення цієї проблеми є. Все можна зробити вдома та невитратно.

Як позбутися неприємного запаху взуття?

  • Спрей. Найпростіше заглянути в магазин та купити спрей для взуття. Як правило, вони маскують неприємний запах, а в подальшому блокують його появу. Однак, врахуйте, що це не замінює миття устілок та догляду за взуттям.
  • Оцет чи хлоргексидин. У цьому випадку створити спрей доведеться самостійно. Для цього змішайте оцет або хлоргексидин із водою у співвідношенні 1:3 і збризніть або змочіть взуття. Винесіть це на відкрите повітря та залиште там на ніч або на 6-8 годин. Якщо за 8 годин запах не пішов, повторіть процедуру. Цей спосіб підходить для будь-якого взуття навіть відкритого, крім гумового.
  • Сода. Якщо пачка з содою стоїть без діла кілька років, саме час її використовувати. Вийміть із взуття устілки, і засипте його содою. Залиште взуття на певний час. Якщо сода стала вологою, замініть її на нову. Устілки добре простягайте з милом. Цей спосіб підходить лише для закритого взуття.

Як доглядати за взуттям, щоб не було неприємного запаху?

Якщо вам проблема неприємного запаху від взуття щоденна, варто більше уваги приділяти догляду за взуттям.

Що важливо робити:

  1. Висушуйте взуття після носіння.
  2. Регулярно стирайте устілки та змінюйте на нові.
  3. Використовуйте спеціальні спреї для взуття та антиперспіранти для ніг.
  4. Регулярно міняйте шкарпетки на чисті.

Вам буде цікаво почитати на Ivona: