Українці готуються до складного опалювального сезону. Проблеми можливі через регулярні обстріли РФ інфраструктурних об'єктів, а також через зростання цін. У «Київтеплоенерго» розповіли, як користуватися побутовими приладами, щоб заощадити на оплаті рахунків за електроенергію.

Як заощадити електроенергію: 6 лайфхаків

  • Поставити холодильник далі від плити та радіаторів. Відстань від плити та батарей допоможе не тільки заощадити споживання енергії, але продовжити термін експлуатації холодильника. Оскільки через тепле повітря на компресор збільшується навантаження, що призводить до збільшення енергоспоживання. Також важливо встановити холодильник на відстані 5 см від стіни, оскільки неправильне розташування спричинить споживання на 30% електроенергії більше.
  • Завантажувати пральну машинку повністю та вибирати правильний режим прання. Намагайтеся завантажувати пральну машинку на допустимий максимум, оскільки кількість енергії, що використовується, однакова і при частковому і при повному завантаженні. До речі, 90% електроенергії під час прання йде на нагрів води, тому варто правильно вибирати режим прання.
  • Кип'ятити необхідну кількість води в чайнику та регулярно чистити його від накипу. Так ви збільшите теплопровідність та заощадите електроенергію.
  • Правильно гладити. Глажку варто починати з речей, які вимагають низької температури, а потім додавати температуру і продовжувати прасувати речі.
  • Налаштувати бойлер на оптимальну температуру. Не варто вибирати занадто високу, оскільки це призведе до використання додаткової електроенергії та надмірного навантаження на прилад.
  • Правильно готувати. Готуйте їжу в посуді з кришкою, так страву приготувати швидше, а ви витратите менше електроенергії.

Також можна суттєво заощадити електроенергію, якщо всі побутові прилади замінити на економні з класом А, А+, А++ та А+++ енергоефективності.


Вам буде цікаво почитати на Ivona: