За вікном похолоднішало і єдине чого хочеться — одягнутися тепліше і укутатися в плед. Щоб зберегти тепло та не замерзнути, важливо зігріти ноги. У цьому вам допоможуть домашні капці. Однак, крім очевидної користі, тапки можуть нашкодити здоров'ю, якщо вибрати невідповідний варіант. Як правильно обирати домашнє взуття та на що звертати увагу — читайте на Ivona.

Чому варто ходити по дому у взутті та як його вибрати?

Холодні дні дали відповідь, чому по будинку варто ходити в капцях. Справді, підлога в багатьох будинках за цей час суттєво охолонула після літньої спеки, а до зими взагалі стане досить холодною. А, як відомо з давніх-давен, ноги варто тримати в теплі. З цим чудово справляються капці.

Водночас, варто розуміти, що не будь-яке взуття стане хорошим подарунком. Неправильно підібране взуття загрожує плоскостопістю, проблемами із суглобами та іншими неприємностями.

via GIFER

Що потрібно враховувати при виборі домашніх капців?

Наша стопа має вигляд як своєрідна «арка», для амортизації та утримання рівноваги. Коли ви ходите по твердих поверхнях, навантаження на стопу збільшується і через це може розвинутися плоскостопість. Таким чином, правильні взуття має:

  • Підтримувати стопи.
  • Фіксувати стопи у правильному анатомічному положенні. Важливо, щоб взуття не було твердим і плоским. Підошва повинна повторювати форму стопи, а передня частина взуття повинна бути на кілька сантиметрів нижче за п'ять.
  • Не спадати з ноги. Важливо, щоб тапки надійно фіксувалися на нозі, не спадали та мали задник із стійкою формою. Якщо домашні тапки будуть на кшталт ляпанців, стопі доведеться витрачати багато зусиль, щоб утримати тапок на нозі. Що також може негативно вплинути на здоров'я.

Чим шкідливі шльопанці і як часто можна їх носити?

Багато хто вибирає для дому шльопанці та їх різновиди: сланці, в'єтнамки та ін. Однак це не найкраща ідея. Як ми вже писали вище, пальці ніг та м'язи перебувають у постійній напрузі, що може призвести до деформації пальців та суглобів.

Регулярно носити ляпанці не варто, проте їх можна використовувати для походу в басейн, душ у громадському місці (спортзал, наприклад) або влітку для походу на пляж.


Вам буде цікаво почитати на Ivona: