Читайте також: Британцы четыре дня отмечали платиновый юбилей Елизаветы II: как это было

Минулого року, 10 червня, чоловік королеви Великобританії Єлизавети II, герцог Единбурзький Філіп міг би відсвяткувати 100-річчя, але не дожив до ювілею два місяці. Букінгемський палац повідомив про смерть принца 9 квітня. Похорон відбувся через тиждень. Через пандемію коронавірусу на церемонії прощання змогли бути присутніми лише тридцять найближчих родичів та друзів Філіпа.

З нагоди 101-ї річниці від дня народження чоловіка Єлизавети Ivona вирішила разом з читачами пригадати найцікавіші факти з життя принца Філіпа.

Цікаві факти з біографії чоловіка Єлизавети II

  • Філіп народився 1921 року на грецькому острові Корфу. Він був єдиним сином грецького принца Андрія.
  • Принц є правнуком датського короля Крістіана IX, праправнуком англійської королеви Вікторії та російського імператора Миколи I. Таким чином, у нього були родинні зв'язки з датським будинком Глюксбургів, гессенським родом Баттенберг та російською династією Романових.

Принц Філіп
Принц Філіп
instagram.com/theroyalfamily

  • У 1922 сім'я Філіпа переїхала до Парижа після вигнання з Греції. Починаючи зі шкільного віку, принц жив у родичів у Лондоні. Пізніше він навчався у школах Німеччини, Шотландії та у Королівському військово-морському коледжі в Дартмуті. Після випуску брав участь у Другій світовій війні на Військово-Морському флоті.
  • Вважається, що Філіп та Єлизавета познайомилися ще у 1934 році, а покохали один одного після відвідування майбутньою королевою військово-морського коледжу в Дартмуті у 1939-му. Їхнє весілля відбулося 20 листопада 1947 року.

Весілля принца Філіпа і Єлизавети II
Весілля принца Філіпа і Єлизавети II
instagram.com/theroyalfamily

  • Перед укладанням шлюбу Філіп прийняв прізвище Маунтбаттен (англійську версію прізвища матері — Баттенберг) і перейшов із грецького православ'я до англіканства. Крім того, він відмовився від титулів «принц Грецький» та «принц Данський» і прийняв британське підданство. Король Георг VI надав майбутньому зятю титул герцога Единбурзького, графа Меріонетського і барона Грінвічського.
  • Багато хто виступав проти весілля Філіпа та Єлизавети, тому що принц був православним, не мав грошей, а його сестри вийшли заміж за німецьких принців, які були прихильниками нацистів.

  • Після церемонії одруження резиденцією пари став Кларенс-хаус, але з 1946 до 1953 герцог Единбурзький перебував в основному на Мальті, де проходив службу як офіцер Королівського флоту. Тому принцеса Єлизавета жила з ним на Мальті з 1949 по 1951 рік.

Принц Філіп і Єлизавета II
Принц Філіп і Єлизавета II
Getty Images

  • Після коронації дружини в 1953 році, принц Філіп завершив службу на Військово-морському флоті і повністю присвятив себе служінню королівській сім'ї, виконуючи численні церемоніальні та благодійні обов'язки. Він став покровителем близько 800 організацій. Був президентом Міжнародної федерації кінного спорту та Всесвітнього фонду дикої природи. Офіційно він завершив свою громадську діяльність у 2017 році у віці 95 років.

Принц Філіп і Єлизавета II
Принц Філіп і Єлизавета II
Getty Images

  • У 2020 році королева Єлизавета II та її чоловік відсвяткували 73-ту річницю весілля. У пари народилось четверо дітей, вісім онуків та дванадцять правнуків.
  • Зазначимо, що Єлизавета II та герцог Единбурзький — чотириюрідні брат та сестра. Вони мають спільних прабабусю і прадіда — короля Данії Крістіана IX та його дружину Луїзу Гессен-Кассельську. Також вони обоє є праправнуками королеви Великобританії Вікторії та принца-консорта Альберта Саксен-Кобург-Готського.

Принц Філіп і Єлизавета II з дітьми
Принц Філіп і Єлизавета II з дітьми
Getty Images


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: