До 1 вересня залишилося трохи більше двох тижнів, а отже, підготовка до школи виходить на фінішну пряму. І поки що не відомо, в якому форматі проходитиме навчання у школах, ліцеях та ВНЗ, запастися зошитами, ручками та олівцями все ж таки доведеться. Скільки коштуватиме покупка шкільної канцелярії і як можна заощадити?

Ціни на зошити та шкільну канцелярію

Ціни на шкільні зошити залежать від кількості аркушів, якості паперу та наявності картинок на обкладинках. Так, середні ціни на зошити 12 аркушів — 5 грн, 48 або 60 аркушів — 25-30 грн. Непоганий щоденник можна знайти за 30 грн, чим красивіше та яскравіше картинки та верстка, тим дорожче. Кулькові ручки можна купити за 4-15 грн, прості олівці — від 3 грн. Ручок та олівців варто купити із запасом, тому що вони часто губляться. Ціни на альбоми для малювання також залежать від кількості аркушів та товщини, тож середні ціни близько 30 грн.

Також не забудьте купити пенали (від 30 грн без наповнення) та обкладинки на зошити та підручники: набір обкладинок для зошит обійдеться у 30 грн за 10 штук, обкладинки на підручники краще купувати окремо під кожен підручник або замінити на клейку стрічку. Учням молодших класів у школі також стануть у нагоді кольоровий папір (від 25 грн), кольорові олівці (від 30 грн), фарби (від 25 грн), клей (від 15 грн), ножиці (від 20 грн), пластелін (від 20 грн за п'ять кольорів).

Найдорожчий зі шкільного приладдя — портфель. Однак на ньому можна заощадити та використати торішній, якщо він ще підходить вашій дитині. Батьки, діти яких точно навчатимуться онлайн, також можуть не витрачатися на рюкзак, бо він просто буде весь рік удома. Ціни на портфелі цього року варіюються від 300 до 2000 грн.

Одяг для школяра

Оскільки в школах немає обов'язкової форми, дитина може ходити у своєму повсякденному одязі. Єдине, варто перевірити гардероб і докупити речі, яких бракує. Хлопчику можуть знадобитися блузки (від 200 грн.), штани (від 300 грн.), костюм для фізкультури (від 400 грн.) та кросівки (від 300 грн.).

Дівчинці також можуть знадобитися блузки (від 300 грн.), штани (від 300 грн.), спідниці (від 200 грн.), спортивний костюм (від 400 грн.) та кросівки (від 300 грн.).

Як заощадити на купівлі шкільного приладдя?

  • Використовувати минулорічні речі. Портфель, а також одяг, з якого дитина не виросла, підійде для цього навчального року.
  • Купувати товари в українських виробників. Через девальвацію гривні ціни на імпортні товари суттєво зросли.
  • Залучити до шкільних зборів родичів. Якщо у дитини незабаром день народження, можна попросити родичів та друзів замість іграшок подарувати гроші на шкільне приладдя.
  • Оптові інтернет-магазини. У них багато товарів продаються за суттєво зниженими цінами, проте є мінімальна сума замовлення близько 1000-2000 грн, тому цей варіант підійде тим, у кого у сім'ї два школярі та більше.
  • Купити б/в портфель та речі. Також в інтернеті можна купити використані речі у хорошому стані. На сайтах варто придивитися до б/в портфелів та одягу.

Вам буде цікаво почитати на Ivona: