На жаль, війна в Україні триває. Незважаючи на це, дуже багато сімей з дітьми повертається додому з-за кордону. Багато сімей нікуди не виїжджало. Отже, чимало українських дітей продовжують жити в умовах воєнного часу. А в нього є свої, досить суворі вимоги та правила. Засвоїти їх дітям легше за все за допомогою гри. А ще краще краще за допомогою комп'ютерної гри, враховуючи те, скільки багато часу сучасні діти проводять у гаджетах. Розуміючи це, команда "Інженерного тиждня" створила чат-бот "Воби2", який навчає дітей правилам безпечної поведінки під час війни. 

Чому навчає чат-бот "Воби2"

Цей чат-бот розрахований для дітей віком від 9 років. У процесі гри вони дізнаються про те, як потрібно поводитись під час: 

  • повітряної тривоги; 
  • комендантської години (і в разі її порушення); 
  • перебування поряд із місцем вуличних боїв, мінометного та артилерійського обстрілів; 
  • руйнування будинку та потрапляння під завали; 
  • проживання на тимчасово окупованих територіях; 
  • перебування в заручниках або полоні;

Також  є теми про надання першої домедичної допомоги, евакуацію, повернення до деокупованих населених пунктів тощо. 

Як виглядає процес гри

Гра має три тематичні рівні, у кожному з яких від 20 до 30 запитань із 2–4 варіантами відповідей. Після вибору відповіді у вигляді короткого коментаря чат-бот або підтверджує правильність, або пояснює гравцеві,  у чому помилка. Коментарі також супроводжуються тематичними ілюстраціями. У кількості спроб та часі обмежень немає.

“Наша мета незмінна — ми маємо вистояти, а для цього, зокрема, варто знати, як поводитися в разі тих чи інших небезпек воєнного часу. Своїм особливим завданням команда “Інженерного тижня” вважає надати можливість дітям і підліткам долучитися до отримання необхідних знань щодо дій цивільного населення в умовах війни за допомогою близького молоді формату — чат-боту. “Воби2” — не теоретик, а практик із питань захисту цивільного населення. До цього закликає і своїх читачів”,

 — наголосили розробники програми. 

Вам також буде цікаво прочитати:

Ядерна небезпека: що розповісти дитині та покласти в її тривожний чемоданчик

Ігри у темряві: 30 ідей від психолога