Читайте також: У що гратися у темряві: 40 ідей від психолога

  У частині українських шкіл дозволено очне навчання. Головна умова для такого дозволу – наявність укриття, яке відповідає всім вимогам безпеки. Щойно звучить сигнал повітряної тривоги, вчитель зобов'язаний перейти з дітьми до укриття. Щоб цей процес був веселішим, дитячий психолог Світлана Ройз створила пісню "Крокуй до укриття". 

Загалом, у школах робиться все, щоб очне навчання під час війни було якнайменше стресовим. Тим не менш, коли лунає виття сирени, серце у багатьох батьків не на місці і вони цікавляться, чи можна забрати дитину зі школи під час повітряної тривоги. На це питання дали відповідь у службі освітнього омбудсмена Сергія Горбачова. 

Під час повітряної тривоги діти повинні знаходитися в шкільному укритті/фото "Апостроф"
Під час повітряної тривоги діти повинні знаходитися в шкільному укритті/фото "Апостроф"

Під час повітряної тривоги  вчителі не зможуть відпустити дитину додому на прохання батьків.

Відповідно до пунктів 15-16  Порядку заповнення та перебування в спорудах фонду захисних споруд цивільного захисту, вихід із захисної споруди здійснюється тільки, якщо надійшла інформація про відсутність небезпеки, а також у випадках вимушеної евакуації.

Така вимушена евакуація проводиться, якщо: 

  • відбулося пошкодження споруди, що виключає подальше перебування в ній осіб, які укриваються;
  • відбулося затоплення споруди;
  • сталася пожежа у споруді та в ній утворилися небезпечні концентрації шкідливих газів;
  • було досягнено граничних параметрів внутрішнього повітряного середовища.

Тому під час повітряної тривоги, щоб не наражати дитину на небезпеку, педагог не має права відпустити її додому – навіть на прохання батьків, наголошують в службі освітнього омбудсмена.