Набирає обертів новий навчальний рік. Хтось з українських дітей навчається офлайн, хтось онлайн. Але і в першому, і в другому випадках не обходиться без складнощів. Стикнувшись з ними, важливо підтримати дитину, стати її опорою. Адже тільки тоді, коли вона відчуває себе в безпеці, може спокійно розвиватися та навчатися.

Особливо непросто учням початкових класів. Адже з багатьма проблемними ситуаціями вони зустрічаються вперше, і в них ще нема навичок їх вирішення. Ще один важливий момент – їх нервова система ще не така зріла, як у більш старших дітей. Тому таким діткам важче реагувати на складнощі у навчанні.

Як же  правильно підтримувати дитину у навчанні? За ініціативою першої леді України Олени Зеленської, у межах «Національної програми психічного психічного здоров’я та психосоціальної підтримки»,   експерти телеграм-каналу «Підтримай дитину» дали рекомендації батькам, що потрібно робити для збереження та підвищення мотивації до навчання у школярів початкових класів.

Для психічного здоров'я дитини важливі прогулянки на свіжому повітрі
Для психічного здоров'я дитини важливі прогулянки на свіжому повітрі
freepik.com

12 порад, як підтримати дитину під час навчання

 1. 1. Проявляйте інтерес до навчання дитини (розмовляйте про відносини у школі, вивчайте підручники, читайте книги дитини тощо). 
 2. Не лякайте труднощами, які можуть виникати під час навчання. 
 3. Не підміняйте собою вчителя (не вимагайте від дитини більше, ніж їй задано; не надавайте суперечливі з учителем знання та вміння). 
 4. Контролюйте час (не більше 2-х годин підготовки уроків або з перервою 30-40 хв перед наступним періодом розумової роботи) і якість виконання домашнього завдання (спільно вирішуйте важкі ситуації, але не замість дитини). 
 5. З повагою говоріть про школу, вчителів, однокласників у присутності дитини та з нею. 
 6. Обговорюйте життєві плани та мрії, визначайте їхній зв'язок із результатом навчання. 
 7. Особистим прикладом стимулюйте дитину до навчання (розповідайте про цікаві та повчальні історії зі свого шкільного життя, показуйте збережені фотографії, грамоти, атестати та дипломи). 
 8. Вислуховуйте думки та власні відчуття дитини про навчання, емоційно підтримуйте її. 
 9. Створюйте умови захищеності та любові для почуття впевненості та безпеки дитини під час навчання. 
 10. Спілкуйтеся із вчителями, показуючи дитині зацікавленість у її дільності (успішності, спілкуванні, поведінці). 
 11. Обговорюйте з дитиною позитивну інформацію, яку принесли з батьківських зборів, а про негативну (залежно від її характеру та ступеня правопорушення) можна промовчати або у спокійно з‘ясуйте думку дитини. 
 12. Дозвольте дитині спілкуватися поза школою з однокласниками та друзями, не забороняйте спілкування з ними вдома.

Вам буде також цікаво почитати:

"Синий кит" вернулся: новые смертельные задания для детей

Мама не против: эксперименты детей звезд со своим полом