Читайте також: "Синій кит" повернувся: нові смертельні завдання для дітей

Діти, безперечно, квіти нашого життя. Але іноді вони її не лише прикрашають, а й псують: істериками, примхами, непослухом. У деяких випадках доводиться вдаватися до покарань. Щоб вони пішли дитині на користь, а не на шкоду, важливо дотримуватися цих правил.

1. Перший раз вибачте та поясніть

Якщо малюк, наприклад, розбив чашку перший раз у житті, то не лайте його, а поясніть, що це тендітний предмет, а такі редмети розбиваються, коли падають. Договоріться, що наступного разу він триматиме чашку міцніше.

2. Щоразу пояснюйте, за що ви караєте

Якщо дитина, незважаючи на роз'яснювальну роботу, продовжує порушувати прийняті правила — покарайте її, нагадавши, що «ми ж домовлялися», «ти обіцяв» тощо. Тоді покарання сприйматиметься справедливо. 

Іноді без покарання не обійтися/фото freepik.com
Іноді без покарання не обійтися/фото freepik.com

3. Якщо покарання не можна уникнути, воно повинне слідувати відразу за провиною

 Дитяча пам'ять коротка. Якщо ви, прийшовши додому після роботи, дізнаєтеся, що ваша дитина влаштувала бабусі істерику і навмисне розлила суп, і вирішите його відшльопати, майте на увазі: ваш гнів не буде сприйнятий малюком. Просто тому, що він уже встиг забути про свою провину. У такому разі покарання не принесе нічого, окрім образи. І тим більше не можна карати «завтра за вчора» або робити це кілька разів за одну провину.

4. Для профілактики - попередження

 Попередити проблему завжди легше, ніж вирішити її, коли вона вже виникала. Тож попереджайте дитину. Наприклад: "Якщо ти не прибереш іграшки - не підеш гуляти".

5.  Виховуйте особистим прикладом

Якщо батьки карають дитину за те, чого не виконують самі, приміром, не прибирають у себе в кімнаті — це викликає у неї протест і породжує неповагу до них.

6.  На зухвалу поведінку відповідайте впевнено та рішуче

 Якщо дитина демонструє явну непокору, наприклад, якщо мама забороняє йому смикати себе за волосся, а вона продовжує це робити, — дитину потрібно впевнено та рішуче покарати. Якщо цього не зробити, батьки в її очах починають виглядати безпорадними і втрачають авторитет.

Важливо не перегинати палку з покараннями/фото freepik.com
Важливо не перегинати палку з покараннями/фото freepik.com

7. Відрізняйте свавілля від безвідповідальності

 Не карайте дитину за ненавмисну ​​провину — наприклад, якщо вона забула виконати ваше прохання. Дитяча пам'ять ще досконала. 

8. Не влаштовуйте вистав

Якщо батько не артист, то його хапання за серце та демонстративний прийом корвалолу досягнуть протилежного ефекту: діти надзвичайно тонко відчувають фальш і швидко вчаться поганому. Так що, влаштовуючи спектаклі, ви ризикуєте виростити лицеміра або людину, якій начхатиме на почуття інших людей.

9.  Коли конфлікт вичерпано — втішіть дитину і все їй поясніть

Після покарання дитина може відчувати провину та розгубленість. Тому через якийсь час після покарання помиріться. Обійміть малюка, погладьте, скажіть, як сильно ви його любите і як вам неприємно його карати. Але ще раз поясніть йому, чому він покараний і як наступного разу слід чинити.

10. Робіть винятки

 Майбутні покарання не повинні давити своєю невідворотністю. Не будьте в очах дитини байдужими роботами - вмійте іноді пробачити її або дозволити умовити себе не карати. Нехай діти зрозуміють, що ви теж жива людина: так ви станете для неї ближче.

Вам також буде цікаво почитати:

100 детей: 24-летняя инстамама мечтает о самой большой семье в мире