Серпень-вересень – час збору смачних та соковитих груш. Багато хто навіть не підозрює, наскільки корисна груша, часом відмовляючись від неї. Ми вирішили розповісти про корисні властивості груші і про те, кому все ж таки варто відмовитися від ароматних і смачних плодів.

Користь груші

  • Травна система. У груші міститься велика кількість клітковини, що робить її особливо корисною для травлення та мікрофлори кишечника. Груша дуже корисна при запорах та полегшує спорожнення. Ще одна користь – зниження рівня шкідливого холестерину.
  • Серцево-судинна система. У шкірці груші містяться флавоноїди, ягода також багата на антиоксиданти. Перші – корисні для судин, випромінюють якість еритроцитів та згортання крові, а другі – відмінна профілактика хвороб серцево-судинної системи.
  • Сечостатева система. У груші містяться рослинні волокна, які допомагають виводити жовч, а також арбутин – речовина необхідна для боротьби з інфекціями сечостатевих шляхів. До речі, груші також рекомендують їсти при хворобах печінки.
  • Жіноче здоров'я. Груша також корисна і для жіночого здоров'я завдяки флавоноїдам і фолієвій кислоті, які містяться в ній. Перші – знижують ризик розвитку раку грудей та яєчників, а друга – корисна під час вагітності, оскільки зміцнює імунітет дитини та зменшує ймовірність викидня.
  • Зовнішній вид. Груша також допомагає залишатися молодими та красивими. Харчові волокна, вітаміни С, К та мідь допомагають шкірі залишатися гладкою, уповільнюють старіння та утворення зморшок. Якщо додати грушу в маски і бальзами, то волосся буде досить зволоженим і блискучим.

Кому не можна їсти груші

Незважаючи на таку кількість позитивних властивостей є люди, яким не можна вживати грушу.

  • Хворі на гастрит, коліт, з синдромом подразненого кишечника та виразкою шлунка. Кам'янисті клітини з м'якоті груш потрапляючи в шлунок можуть викликати подразнення слизової оболонки, больовий ефект і послаблення випорожнень. Тому хворим не варто вживати багато груш, особливо в період загострення хвороби.
  • Хворі на діабет. Оскільки в груші міститься багато фруктози, хворим на діабет не можна вживати ні свіжі, ні сушені груші. Якщо не можете втриматися, варто проконсультуватися з лікарем і вибрати кисло-солодкий сорт.

Вам буде цікаво почитати на Ivona: