1.  Тошикосі Соба
Тошикосі соба, яку зазвичай їдять напередодні Нового року, можна зарахувати до періоду Едо (1603-1867). Локшина соба виготовляється з гречки, що надає їй теплий коричневий колір. Таку страву ще називають «локшиною перетину року». Велика довжина локшини означає довголіття, тоді як легкість нарізки означає усунення будь-якого негативу чи труднощів проти попереднім роком. Закінчити рік тарілкою чогось заспокійливого та смачного ніколи не буває поганою ідеєю, і відмова від негативу – теж розумний крок!

2. Моті

Фото: bokksu.com
Фото: bokksu.com

Моті – шалено популярний японський кондитерський виріб. Хоча їм можна насолоджуватися цілий рік, моті – важлива частина святкування Нового року в Японії. Слово моті звучить як японський термін, що означає «мати» або «утримувати», і тому вважається, що вживання моті допомагає досягти успіху протягом нового року. Традиційно новорічні кінако моті покриваються смаженим соєвим порошком. Один із видів моті, званий кагами моті, використовується для прикраси на Новий рік. Два складені один на одного округлі моті з гірким апельсином або дайда і нагорі, кагами моті - це свого роду підношення, яке кладуть на домашній синтоїстський вівтар.

Коли справа доходить до новорічних свят, у багатьох громадах проводяться традиційні турніри з подрібнення рису, які називаються мотиви тайкай. Ті, хто відвідає ці заходи, можуть скуштувати різноманітні свіжоприготовлені моті – і, сподіваюся, їм пощастить!

3. Датемаки

Фото: bokksu.com
Фото: bokksu.com

Датемаки – це солодкий скручений омлет, змішаний з пікантною пастою. Хвиляста облямівка і внутрішній вир датимаки ніби роблять його схожим на наруто або «рибний пиріг», що цікаво, оскільки в страві є риба. Датемаки в основному готують з яєць, а насолода досягається за рахунок суміші меду, мирину та соєвого соусу, а також квадрата білого рибного пирога, званого ханпен, який робить страву більш повітряною. Цей солодкий і солоний рол є осети рорі, тому що він нагадує згорнутий сувій, що символізує академічні успіхи чи успіхи у навчанні.

4. Кабу-но-суномоно

Фото: bokksu.com
Фото: bokksu.com

Кабу-но-суномоно – японська новорічна страва, приготовлена з маринованої молодої ріпи. Ріпу, ситний коренеплід, спочатку нарізають тонкими скибочками, а іноді покривають платівкою, щоб вона виглядала як квітка хризантеми. Хризантема є символом імператора в Японії та використовується для святкування щасливих подій.

Рідина для маринування, яка використовується для приготування кабу-но-суномоно, зазвичай складається з оцту, солі та цукру. У середину сформованої ріпи додають перець чилі, щоб надати їй пікантного відтінку і зробити її більш схожою на квітку. Найчастіше тонкі листи маринованої ріпи покривають платівкою. Кабу-но-суномоно не тільки приємно дивитися, але й має яскравий оцтовий смак, гострий і чудовий.

5. Курі Кінтон

Фото: bokksu.com
Фото: bokksu.com

Курі кінтон, що означає «каштанове золоте пюре», є стравою із зацукрованих каштанів, званих курі, і пюре з японської солодкої картоплі, відомої як сацумаїмо. Щоб приготувати курі кінтон, цуцеюмо очищають, ріжуть і варять перед тим, як зробити пюре або пюре. Каштани, які зберігаються в солодкому сиропі, додають до картоплі разом з деякою кількістю сиропу, сіллю та мирином. Гарний жовто-золотий колір цієї страви уособлює багатство та успіх – а хто б не хотів цього у новому році? Традиційні японські новорічні страви, солодкі, солоні або їх поєднання, відзначають настання нового року і можуть подарувати успіхи в навчанні, здоров'ї, багатстві тим, з ким ви вирішите святкувати.