Коронація Чарльза III 6 травня стане найдорожчою в історії британської монархії. За даними видання Mirror, на триденне святкування з державного бюджету виділили 250 мільйонів фунтів стерлінгів (11,4 мільярда гривень та 312,6 мільйона доларів).

Читайте також: Ексчоловік Брітні Спірс таємно одружився: що відомо про другий шлюб Джейсона Александера

Цікаво, що більша частина суми, близько 150 мільйонів фунтів стерлінгів, знадобиться для масштабної операції із забезпечення безпеки королівської сім'ї, у якій візьмуть участь тисячі поліцейських і загони охорони.

На саму церемонію у Вестмінстерському абатстві, святковий концерт у Віндзорському замку та інші заходи, пов'язані з коронацією, буде витрачено близько 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Проведення коронації королеви Єлизавети II в 1953 обійшлося Великобританії в 1,57 мільйона фунтів стерлінгів — близько 47 мільйонів фунтів стерлінгів за сьогоднішнім курсом валют. Але загрози безпеці, що постійно зростають, і серія запланованих протестів призвели до того, що вартість суботнього заходу під кодовою назвою «Операція "Золота куля"» значно перевищила ранні оцінки в 100 мільйонів фунтів стерлінгів.

Раніше ми писали про те, як пройде коронація Чарльза III, і хто у списку запрошених гостей.