«Ів Сен-Лоран: Божевільне кохання» (L'amour fou)

Режисер: П'єр Торретон

Рік виходу: 2010

Документальна стрічка про Іва Сен-Лорана розповідає не про професійний талант великого дизайнера, скільки про його внутрішні переживання, почуття, особисте життя. Сюжет крутиться навколо любовної лінії: роману Лорана із П'єром Берже. Достовірність інформації підтверджується численними інтерв'ю з самим Берже та музами дизайнера Лулу Де ла Фалез та Катрін Денев.

Ів Сен-Лоран: Божевільне кохання
Ів Сен-Лоран: Божевільне кохання
Getty Images

«Вересневий номер» (The September Issue)

Режисер: Р.Дж. Катлер
 
Рік виходу: 2009

Фільм покликаний показати глядачеві таїнство створення фешн-біблії — журналу Vogue. Для естетів, схиблених на модній індустрії, «Вересневий номер» стане справжньою насолодою для очей: стрічка зроблена за простим принципом «змішуємо модні покази зйомками», як «соус» — цинічні репліки і багатозначні погляди Анни Вінтур.

Вересневий номер
Вересневий номер
Getty Images

«Валентіно: Останній імператор» (Valentino The Last Emperor)

Режисер: Метт Тірнаур
 
Рік виходу: 2008

Цей фільм — любовний лист літньому, доглянутому та засмаглому італійцеві Валентіно Гаравані. Створено його з нагоди виходу дизайнера на пенсію, а такий персонаж не може піти зі сцени тихо. Так що приготуйтеся до його лебединої пісні — вона яскрава, розкішна, в стилі Valentino.

Валентіно: Останній імператор
Валентіно: Останній імператор
Getty Images

«Коко до Chanel» (Coco before Chanel)

Режисер: Анн Фонтен

Рік виходу: 2009

Кожна дівчина хоч раз зіштовхувалася з культовими цитатами Коко, купувала чи мріяла купити твідовий піджак, чорну сукню або маленьку сумочку Chanel. Але що насправді ми знаємо про легендарну француженку, яка «вдягла весь світ у жалобу»? Роль засновниці модного будинку виконує Одрі Тоту. Фільм ілюструє перші кроки нікому не відомої та бідної Габріель та труднощі сходження на модний Олімп.

Коко до Chanel»
Коко до Chanel»
Getty Images

«Диявол носить Prada» (The Devil wears Prada)

Режисер: Девід Френкел

Рік виходу: 2006

Картина «Диявол носить Prada» залишається однією з найпотужніших ілюстрацій інсайду модної індустрії. Енн Хетеуей грає випускницю журналістського факультету, яка приземляється на роботу, за яку «мільйони дівчат готові вбити» — помічник редактора глянцевого журналу. А неперевершена Меріл Стріп зіграла того самого диявола у спідниці, тим самим завоювавши собі чотирнадцяту номінацію на «Оскар». Багато дизайнерів позичили одяг та аксесуари для зйомок фільму. Таким чином, у плані костюмів фільм став найдорожчим в історії. Навіть сама Вінтур оцінила цей фільм після попереднього перегляду. Звичайно, редактор «Vogue» була з ніг до голови одягнена в «Prada».

Диявол носить Prada
Диявол носить Prada
Getty Images


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: