Читайте також: Играем с детьми: как расслабиться и снять напряжение в мышцах

Від нашої самооцінки залежить дуже багато в житті. З ким ми будемо дружити, кого виберемо в чоловіки чи дружини, на якій роботі працюватимемо. Те, як ми оцінюємо себе, закладається в дитинстві. І дуже важливо, щоб дитина адекватно оцінювала себе. Що робити, якщо в неї вже встигла сформуватися занижена самооцінка? Підняти її допоможуть такі ігри.

Гра 1. Проти страху перед поразкою

Результат низької самооцінки – марнославство. Тому дитина панічно боїться опинитися у смішному становищі, програти. Розкажіть на прикладах, що падіння обличчям у багнюку буває у кожної людини. Інша річ, що сприймати це потрібно спокійно і навіть із гумором. Використовуйте для цього таку алегорію.

На ваш сигнал "падаємо в бруд!" дитина має впасти. Умовтеся, що вона не вибирає позу приземлення, що ви обов'язково реготатимете, а вона у відповідь – корчити пики. Дитина може впасти на попу, плашмя на килимок, на коліна. Під ваш заразливий сміх і кривляючись, дитина буде вчитися виходити із ситуації з гумором і не так гостро сприйматиме свої падіння в «бруд».

Найчастіше грайте з дитиною у будь-яку гру, де є місце поразки. І домовтеся, що той, хто програє стільки разів поспіль, отримає сюрприз. Це покаже дитині, що програш – це не завжди трагедія.

Гра 2. Для вироблення самовладання

Втрата самовладання за найменшої провокації – ще один наслідок заниженої самооцінки. Навчити зберігати спокій за наявності подразників можна так.

Нехай дитина декламує вірш, а ви намагаєтеся збити її з пантелику, викликати роздратування, досаду, злякати, влаштовуючи провокації. Для цього раптом увімкніть світло, раптово підійдіть ближче і одночасно лясніть у долоні, несподівано злегка потормошіть дитину за руку. Навички самовладання обов'язково запишуться на підсвідомість дитини.

Гра 3. Щоб помічати перемоги

Дитина із заниженою самооцінкою знецінює свої здобутки, вважає, що не вміє чогось гідного «вау!».

Заведіть коробку, в яку всі домочадці будуть класти записки про дії дитини, які викликають те саме «вау». Наприкінці тижня посадіть дитину на високий стілець, надягніть їй на голову корону і зачитайте всі записки, що називається з почуттям, тактом і розстановкою.

«Оприлюднення» записок має відбуватися за присутності всіх членів сім'ї. По-перше, що більше слухачів – то приємніше дитині. По-друге, якщо всі відкладуть заради такого випадку свої справи, то наскільки ж цінний «король»! По-третє, дитина отримає сигнал - за потреби кожен із присутніх стане за нього горою, що вони - його тил.

Гра 4. Щоб знати собі ціну

Результат заниженої самооцінки – дитина не вміє похвалити себе, оскільки не розуміє, чим взагалі цінна та унікальна.

Кидайте дитині м'яч, кажучи: «Ти – талановита, бо…». Перекидаючи вам м'яч назад, дитина має аргументувати чому. Продовжуйте в такій формі говорити про інші переваги та перемоги дитини.

Акцентування на своїх вміннях, промовляння їх вголос – це не лише усвідомлення своєї винятковості, а й програмування на успіх, а успішність підвищує самооцінку.

Вам буде також цікаво почитати: 

Во что играть в темноте: 30 идей от психолога

"Синий кит" вернулся: новые смертельные задания для детей