Читайте також: Отправляем первоклассника в школу: как настроить ребенка к учебе

В Україні розпочався навчальний рік. Хтось учиться онлайн, хтось офлайн. Але, якою б не була форма навчання, і в тому, і в іншому випадку деякі діти мають складнощі з навчанням. Особливо ті, хто пішов у перший клас. З чим вони можуть бути пов'язані і як їх вирішити, читайте в нашому матеріалі.

Проблема 1. Якщо дитина погано сприймає мову вчителя

Погане слухове сприйняття – одна з головних проблем школярів. І часто батьки до школи її не помічають. Тому що в побуті ми використовуємо плюс мінус одні й ті самі слова. До того ж, мова спрямована саме до дитини. Погіршити ситуацію може і те, що в сім'ї розмовляють російською мовою, а в школі – українською.

Необхідно перевірити фонематичний слух у спеціаліста (нейропсихолога, логопеда), а вдома послабити візуальний контент (вимкнути всі гаджети) та посилити слуховий. Для цього потрібно читати книги без картинок і більше українською та розвивати здатність переказувати.

Давайте детальні завдання. Наприклад, просіть дитину дістати фіолетового слона (а є ще червоний, жовтий, синій, та ще й різнокольорові мишки). І покласти його під фіолетовий килимок (килимки теж є різнокольорові)

Проблема 2. Не вливається у колектив

Така ситуація свідчить, що в дитини була сформована здатність заводити нові знайомства. Щоб не боятися знайомитися, потрібно працювати з упевненістю, а вона йде від тіла. Згадайте, як виглядає невпевнена людина: згорблена спина, гіпотонус. У впевненого в собі голосний голос, піднята голова вгору, рівна спина. Тому в цій ситуації згадуємо, що тіло є первинним, і працюємо з поставою. Робимо зарядку, ходимо босоніж колючими доріжками. Запишіть дитину на спорт. І він має бути 4 рази на тиждень.

У цій ситуації також важлива підтримка вчителя. Батьки можуть попросити його призначити дитину своїм помічником з якоїсь роботи: наприклад, вона може роздавати зошити, посібники. Так дитина відчує себе впевненіше.

Не кричите на ребенка, обьясняя материал/фото freepik.com
Не кричите на ребенка, обьясняя материал/фото freepik.com

Проблема 3. У дитини виникли труднощі із написанням

У такому віці букви однакової ширини, однієї висоти даються з величезною напругою. А на допомогу тут прийде будь-яка ручна праця. Він добре розвиває тонус пальчиків, пензлі, міжпівкульні взаємодії. А сьогодні батьки намагаються робити все замість дітей. Якщо ручка в руці не тримається, то колготки не натягуються.

Не кричите на ребенка, обьясняя материал/фото freepik.com
Не кричите на ребенка, обьясняя материал/фото freepik.com

Проблема 4. Не може всидіти на місці

Час активної уваги в дітей віком 6-7 років 10-15 хвилин. І за правилами НУШ (нової української школи) діти можуть протягом уроку пересуватися класом – нагадайте про це вчительці. Але, з іншого боку, нагадайте і дитині про те, що існують правила поведінки. А щоб йому було легше їх виконувати, дайте виплеснути енергію перед школою. Якщо дитина не набігалася, не настрибалася перед уроком, їй буде важко всидіти на уроці.

Проблема 5. Не може запам'ятати літери

 Літера – це графічний образ звуку. Для того, щоб намалювати образ, дитина повинна вміти представляти. А для цього треба грати. Згадайте, на що тільки не перетворюється палиця під час дитячих ігор. А зараз діти не уявляють, бо багато гаджетів, які їм дають готовий образ. Тому й виникають проблеми із образним мисленням та, відповідно, з читанням. Що з цим робити? Підберіть ключик, згадайте, що дитині подобається. Наприклад, якщо він любить динозаврів, ви можете на кожну букву вигадувати свого динозавра. Наприклад, намалюйте уранозавра, шия якого буде схожа на букву у.

Можна також опрацьовувати кожну букву за таким алгоритмом.

Нехай дитина на долоні лівої руки промалює правою рукою літерою «А» і навпаки.

1. Тепер потрібно з'єднати вказівні та великі пальці, вийде трикутник. Потрібно дивитися у цей трикутник і в повітрі малювати руками велику букву «А».

2. Хтось із батьків кладе одну руку на потилицю дитині, іншу на її чоло, а той заплющує очі і уявляє, як у повітрі малює цю літеру.

Вам також буде цікаво почитати:

Мама не против: эксперименты детей звезд со своим полом

Какие полезные продукты улучшают память