22 липня відбувся перший показ у межах Ініціативи «Support Ukrainian Fashion». Українська дизайнерка NADYA DZYAK представила Seasonless Collection 2022 під час Malta Fashion Week.

Читайте также: Ukrainian Fashion Week оголошує про запуск Ініціативи «Support Ukrainian Fashion»

Уся команда Ukrainian Fashion Week щиро вдячна своїм колегам з Malta Fashion Week за підтримку у цей страшний час. Сьогодні кожна компанія, кожна людина у світі робить свій особистий вибір. І ця підтримка української fashion-індустрії, яку здійснила Malta Fashion Week, безцінна в час, коли світ обирає між добром і злом, між світлом і темрявою. 

Фото: Steven Muliett
Фото: Steven Muliett

«Я особисто вдячна Адріану Дж. Міцці, засновнику та виконавчому продюсеру Malta Fashion Week, за запрошення нашого чудового дизайнера NADYA DZYAK. Вдячна за чудову організацію показу. Вдячна за те, що 51-й сезон Ukrainian Fashion Week, який неможливо провести в Україні, відкрився показом на Malta Fashion Week. Мальта першою провела показ дизайнера з України в рамках Ініціативи Support Ukrainian Fashion. І ми завжди будемо вдячні за цю підтримку», – Ірина Данилевська, співзасновниця та CEO Ukrainian Fashion Week.

Фото: Steven Muliett
Фото: Steven Muliett

Українська дизайнерка Надя Дзяк про нову колекцію:

«Мабуть, це моя найскладніша і найголовніша колекція у житті. 
Я почала працювати над нею ще у листопаді минулого року. У повітрі все було пронизане передчуттям війни, у яку ми не могли повірити до останнього. Та я вже щось відчувала – колекція виходила повністю чорна.  
Одного дня у грудні я подивилася навкруги й зрозуміла, що всі мої улюблені деталі: плісе, волани, прозорі фактури, усе, з чим я обожнюю працювати - усе чорне. 
Я завжди любила яскраві кольори й світло, у всіх  моїх колекціях їх було багато. Гра променів і яскравих відтінків мене надихали. А тут одна чорнота… 
Це відображало стан моєї душі.
Ми шили колекцію, а потім настало 24 лютого… і все. 
Останній день, коли я була у нашій студії, бачила свій колектив — ми були як одна дружня родина, багато років разом створювали неймовірні речі.
А потім ця страшна війна у мене все це забрала. Забрала можливість творити, розлучила із моїми дівчатами, розкидала нас по світу. На моєму дивані у студії так і залишились шматочки тканин, зразки плісе та воланів, ніби завмерли…  
Проте я собі пообіцяла, що не зважаючи ні на що, ми повинні творити й закінчити цю колекцію, аби побороти темряву.  
Тому мої любі дівчата, хто залишився в Україні, мої героїні повернулися до роботи й продовжили працювати над колекцією, а я була з ними онлайн з Відня. Дивилась на них через екран телефона, на свою студію і плакала… Бо моя душа там, в Україні, тільки фізично я не з ними.  
Частину тканин мені надіслали до Відня і я сама пошила деякі речі, як колись в університеті я сама шила свої сукні.
У наших колекціях завжди багато різних фактур, я надаю перевагу поєднанню прозорої органзи із щільними фактурами, це як гра протиріч – світла і темряви. Також мені подобається деформація тканин – плісе, і викладати із них геометричні візерунки.
Ми вже багато років співпрацюємо із підприємством з Харкова, яке виготовляє плісе для нас. Там зараз надзвичайно складна ситуація та все ж, перебуваючи під постійними обстрілами, вони виготовили наше фірмове плісе. З нього створена частина цієї колекції. Це безцінно та підтверджує нашу силу і незламність.
Це про те, що ніколи не можна здаватися, бо світ обов’язково переможе темряву. Ми віримо, що наша рідна УКРАЇНА переможе».

Фото: Steven Muliett
Фото: Steven Muliett

Фото: Steven Muliett
Фото: Steven Muliett

Фото: Steven Muliett
Фото: Steven Muliett

Malta Fashion Week 2022 організовано Адріаном Дж. Міцці за підтримки Культурного агентства Валлетти в рамках Міністерства національної спадщини, мистецтва та місцевого самоврядування й Управління туризму Мальти.


Вам буде цікаво прочитати на Ivona: