За повір'ями ворожити можна з 25 грудня по 17 січня, проте варто виключити неділю та понеділок. Пов'язано це з тим, що понеділок – місячний день, а місяць може бути оманливим. У неділю не можна ворожити з релігійних причин. Найвірнішими вважаються ворожіння в ніч п'ятницю, особливо 13 числа, першого дня року і в день народження. Якщо трохи покопатися в давній історії слов'ян, то пояснення «ворожливості» святвечора виходить досить цікаве.

За переказами, дню зимового сонцевороту відповідало своє божество – Карачун, бог смерті та знищення. Він викликав смертельні муки, тяжкі хвороби, насилав мор на худобу. Проте з приходом 25 грудня, свята Коляди, життя налагоджувалося.

Коляда – це божество миру та світла. Цього дня дівчата загадували вийти заміж, жінки просили захистити їх синів та чоловіків від набігів ворожих племен, селяни, благали наслати достаток на поля.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Отже, вимикаємо світло, запалюємо свічки і починаємо чаклунство.

Ворожіння на сірниках. Підійде, якщо ви не впевнені, що друга половинка вас справді любить. Беремо два сірники та закріплюємо їх між пальцями на невеликій відстані один від одного. Виберіть, який із сірників віртуально позначатиме жінку, а який – чоловіка. Одночасно підпаліть обидві сірники і спостерігайте за тим, яку форму вони набувають. Якщо сірники схилилися один до одного – це символізує взаємність почуттів. Якщо один сірник при згорянні «відвернувся» від іншого в протилежний бік – вкрай негативне ставлення, а якщо один із сірників згорів, не змінивши свою форму – це досконала байдужість до другої «половинки».

Стародавня ворожіння на багатство 

Варто купити маленький глиняний горщик і простежте, щоб у всіх присутніх при ритуалі людей у гаманці були металеві гроші. Ритуал проводиться відразу після Нового року. На дно горщика кладеться записка: «Гроші на гроші. Гроші прибувають. Гроші даємо Собаці, Собака приносить гроші нам. Нехай буде так. Так воно і буде.» На записку ставиться будь-яка фігурка собаки. Кожен із присутніх, промовляючи текст записки, висипає на собаку всі металеві гроші, які він має в гаманці. Коли всі проведуть цей ритуал, то шийка горщика накривається шматочком зеленої тканини і зав'язується на 8 вузлів зеленою ниткою. Робить це старший у когорті, і при зав'язуванні кожного вузла текст повторюється. Потім на зелену тканину капається стільки крапель, скільки членів сім'ї. Горщик треба зберігати весь рік.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Ворожимо разом із котом 

Якщо у вас немає домашнього улюбленця для ворожіння підійде і «безпритульник», але за умови, що ви його попередньо добре нагодуєте. Для здійснення бажання уявіть свою мрію та покличте кота. Уважно стежте, якою лапою він переступить через поріг – якщо правою, то все задумане обов'язково здійсниться.

Ворожіння на морозних візерунках

Беремо невелике скло або дзеркало, обливаємо його водою і рівно опівночі виносимо на мороз. Якщо такої можливості немає, кладемо скло у морозильну камеру. Чекаємо на годину, поки скло покриється хитромудрими візерунками. Потім приносимо його в тепле приміщення і приступаємо до розшифрування:

  • ялинковий візерунок позначає багато роботи наступного року;
  • кругові візерунки – достаток та добробут;
  • квадрати - наступного року будуть деякі труднощі;
  • трикутники та ромбоподібні візерунки – символізують успіх та удачу.

Ворожіння по воді

Тут знадобиться спритність рук і дві склянки. Одну зі склянок наповнюємо водою до країв, другий залишаємо порожньою. Загадуємо бажання і миттєво переливаємо воду в порожню склянку. Якщо пролито зовсім небагато, лише пару крапель – бажання збудеться, а якщо утворилася калюжка – доведеться трохи зачекати.

Ворожіння за допомогою паперу

Пишемо заповітні бажання на окремих листочках, загортаємо та кладемо під подушку. Першого січня, з самого ранку, перша записка з побажанням, яка вам потрапила під руку, буде доленосною, а бажання обов'язково здійсниться.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Ворожіння на виконання бажань

Візьміть мішечок із зеленої тканини і на святвечір покладіть у нього стільки ялинкових голочок, скільки вам повних років. На кожну голочку, міцно тримаючи її у руці, загадайте бажання. Наступного року в цей же день дістаньте голочки з мішечка: пожовклі означають бажання, що не здійснилися — закопайте їх у землю (підійде і квітковий горщик), а зелені покладете в тарілочку, залийте водою і намочіть в ній руки. Воду вилийте за поріг будинку разом із голочками. Все, тепер можна загадувати такі бажання!

Ворожіння за допомогою воску

У будь-якій зручній ємності розтоплюємо воскову свічку, потім виливаємо в глибоку тарілку, попередньо наповнену холодною водою. Форма, що вийшла, може передбачити майбутнє: наприклад, освіта у вигляді підкови гарантує щастя, а зірка обіцяє отримання довгоочікуваної звістки. Для інших фігур, що вийшли - на допомогу кличемо уяву та інтуїцію.