Найвидовищніший метеоритний потік 2022-го розпочався 17 липня і триватиме до 25 серпня. Найяскравіший зорепад можна буде спостерігати на його піку – у ніч із 12 на 13 серпня. Саме сьогоднішньої ночі можна буде побачити найвиразніше зорепад Персеїди.

Як з'являється зорепад Персеїди?

Метеоритний потік Персеїди формується, коли Земля проходить через величезний шлейф пилу та уламків комети Свіфта-Туттля. Зорепад Персеїди отримав свою назву від сузір'я Персея, в якому він знаходиться. До речі, комету Свіфта-Туттля жителі Землі можуть спостерігати раз на 133 роки, востаннє вона наближалася до нашої планети у 1992 році.

Як побачити зорепад Персеїди?

Для того щоб спостерігати за зорепадом варто вибрати віддалені від міст місця, де немає штучного підсвічування. Однак цього року спостерігати за Персеїдою буде складніше, оскільки пік метеоритного потоку приходиться на повний місяць, світло Місяця може завадити милуватися зорепадом. Персеїди можна спостерігати не тільки в Україні, а й у всій північній півкулі.

Як загадати бажання у зорепад?

Бажання можна загадати, поки падає зірка. Згідно з повір'ям, бажання обов'язково здійсниться, якщо ви встигли його загадати доти, доки зірка не впала. Також під час загадування бажань варто сидіти обличчям на схід. Ще один лайфхак від езотериків, щоб бажання здійснилося: візуалізуйте свою мрію та налаштуйтеся на позитив. Водночас не рекомендується загадувати бажання для інших людей.


Вам буде цікаво почитати на Ivona: