Способи очищення виробів із янтаря

Янтарні прикраси завжди привертають увагу своїм красивим блиском. Проте з часом вони можуть втратити свій початковий вигляд через забруднення. Щоб зберегти їх привабливість, важливо регулярно доглядати за янтарем, включаючи періодичне очищення. Ось три доступних і безпечних способи очищення янтарних виробів.

Перший спосіб: очищення вологою тканиною

Потрібно налити у глибоку миску трохи теплої води, а потім додайте невелику кількість рідкого мила і трохи перемішайте, не утворюючи при цьому великої піни. Крім рідкого мила, можна використовувати гель для душу або шампунь, але ні в якому разі не жорсткий миючий засіб - він може пошкодити камінь.

Вологу тканину (фланель чи вовняну) невеликого розміру занурте в мильний розчин і добре віджміть, щоб ця тканина була не мокрою, а трохи вологлю. Потім швидко й ретельно протріть виріб, а одразу після цього витріть його насухо. Янтар не можна залишати висихати на повітрі, оскільки у такому випадку він помутніє. Ювелірні вироби з янтаря повинні очищатися і сушитися окремо один від одного.

Після протирання прикраси, варто відполірувати янтарь за допомогою оливкової або мигдалевої олії, яка видалить зайвий жир і надасть каменю красивий і загадковий блиск. Для цього потрібно нанести трохи олії на долоню і обережно втерти її в кожний камінець.

Тканиною для очищення срібла:

Ви можете використовувати спеціальну тканину для очищення срібних прикрас, яку можна знайти в ювелірних магазинах.

Протріть янтар світлою стороною тканини, щоб видалити забруднення. Потім використовуйте темну сторону тканини для полірування каменів, надаючи їм блиск.

Третій спосіб: очищення мильною водою

Підготуйте два контейнери з теплою водою: один з трохи м'яким рідким милом або гелем, а інший - з чистою водою для промивання. Занурте виріб з янтаря в мильну воду і обережно видаліть забруднення, уникайте тривалого перебування прикраси в воді. Промийте прикрасу в чистій воді і протріть сухою тканиною. Для полірування можна нанести оливкову олію на суху тканину і обережно протерти янтар, надаючи йому блиск.

Не забувайте не залишати вологі вироби з янтаря висихати на повітрі і завжди оберігайте їх обережно. При правильному догляді ваші янтарні прикраси завжди будуть сяяти красою. За додатковими порадами завжди можна звертатися до Yantar.ua - виробника та інтернет магазину виробів з янтаря.