У поліетиленовому пакуванні

Яблука можна скласти у поліетиленові мішечки місткістю 2,5 – 3,5 кілограма. Роблять це в холодну пору доби, бажано рано вранці, в сухому приміщенні. Мішечки міцно зав'язують, при цьому не варто їх ставити один на інший. Зберігати краще - перекладати щодня з місця на місце. Так яблука зберігають у льохах, підвалах, на балконах при температурі не вище 12 градусів.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

У землі

У незатоплюваних осінніми водами місцях риють яму, її боки та дно вистилають дошками чи фанерою. Ящики з яблуками встановлюють у яму і закривають хвоєю, поверх якої кладуть будь-який матеріал, що захищає яблука від гризунів. У міру похолодання яму закривають ще шаром соломи та снігу. Можна також використовувати тирсу, сіно або торф. Висота снігу та соломи над ящиками і по боках повинна бути не менше 1 метра.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Мочення

Для мочення використовують пізньоосінні та зимові сорти яблук, що мають кисло-солодкий смак. Укладають її в бочку, дно якої вистилають житньою соломою. На неї кладуть шари яблук плодоніжками догори, потім знову шар соломи, на неї знову яблука. Зверху їх також прикривають соломою. Якщо соломи немає, її можна замінити листям чорної смородини чи вишні. Заливати яблука потрібно суслом чи солодкою водою. Для приготування сусла житнє борошно розмішують у невеликій кількості остудженої кип'яченої води, заливають окропом, солять, дають відстоятись і цідять. На 10 літрів води беруть 20 грамів житнього борошна та 2 столові ложки солі. Для приготування солодкої води на кожні 10 літрів води беруть 400 г цукру або 600 г меду, додають 3 столові ложки солі, кип'ятять і охолоджують. Бочку з яблуками ставлять у холодне місце, заливають суслом чи солодкою водою. Зверху накривають дерев'яним кухлем і кладуть вантаж. У перші 3 – 4 дні яблука вбиратимуть багато вологи, тому в бочку необхідно доливати з таким розрахунком, щоб рівень рідини був на 3 – 4 сантиметри вище за дерев'яний кухоль. Через 30-40 днів яблука будуть готові. Мочити яблука можна як в емальованому посуді, так і в скляних банках. Після закінчення бродіння банку доверху заливають суслом і закочують. Зберігати мочені яблука можна і в міських умовах - на балконах, у місцях, укритих від сонячних променів.

Але при настанні морозів понад 6 градусів банки слід занести до приміщення.