Залежно від способу обробки його ділять на чорний (його ще іноді називають барбадоським) – неочищений, не ошпарений окропом і висушений на сонці, і білий (бенгальський) – вимитий та очищений імбир. Перший відрізняється від другого сильнішим запахом та пекучим смаком. Характерного запаху імбиру надають ефірні олії, яких міститься 1–3 %, а смак — цингерол.

Як впливає імбир наш організм?

 1. Здавна, для лікування простудних захворювань, заварювали імбирний чай, який є противірусним та протизапальним засобом. Він сприяє зниженню температури, завдяки зігріваючому ефекту - допомагає при лікуванні кашлю, і найголовніше - зміцнює імунітет.
 2. Чай зі шматочками імбиру покращить наш настрій, зарядить бадьорістю на цілий день, допоможе зняти втому і зміцнити нерви.
 3. Імбир сприятливо впливає на травну систему, стимулюючи вироблення шлункового соку і сприяючи легкому засвоєнню їжі.
 4. Його рекомендують при отруєннях і розладах, оскільки імбир швидко очищає організм, виводить токсини і шкідливі речовини.
 5. Імбир сприяє втраті зайвих кілограмів. Імбир прискорює кровообіг, отже, і покращує обмін речовин, який у свою чергу контролює масу тіла. При швидкому обміні речовин наша вага нормалізується і не збільшується.
 6. До складу імбиру входить калій і магній — кращі союзники для доброї роботи серцево-судинної системи. 
  Фото: pixabay.com
  Фото: pixabay.com
 7. Стоматологи рекомендують вживати невеликі часточки імбиру при кровотечі ясен, а також для усунення неприємного запаху з рота.
 8. Для поліпшення роботи щитовидної залози рекомендується вживати імбир.
 9. Також імбир визнаний одним з найкорисніших продуктів для профілактики ракових захворювань.
 10. Як найсильніший афродизіак, імбир стимулює потенцію і підвищує сексуальний потяг

У кулінарії імбир використовують свіжим, маринованим, у вигляді висушеного порошку. Свіжий імбир додають до мяса, птиці, овочів, в тісто, соуси і супи. Вже довгий час не втрачають популярності імбирне печиво.