На підставі цих процесів у Британії було розроблено систему харчування Mood Food, яка позначає «їжа для настрою» – тобто їжа, яка покращує емоційне тло. Поняття «продукти щастя» або mood food – зовсім не міф.


Існує 3 способи збільшення енергії за допомогою продуктів: за рахунок забезпечення організму необхідною кількістю калорій, споживання стимулятів, наприклад кофеїн, або стимулювання процесу обміну речовин шляхом більш ефективного спалювання калорій.


Що стосується настрою, тобто речовини, які нормалізують рівень цукру в крові та активізують роботу мозку, як уже казали вище це серотонін та ендорфін. Щоб їх синтезувати, потрібні певні амінокислоти, також вуглеводи, вітаміни групи B, магній і цинк. Існує ряд товарів, які містять необхідний набір речовин, що сприяють виробленню «гормонів щастя». Саме на них варто налягати пізньої осені та ранньої весни.
Цитрусові та хурма
По-перше, вони сприятливо впливають на психіку завдяки яскравому кольору, а по-друге – багаті на вітаміни групи B. Крім того, у цитрусових містяться природні антиоксиданти, зокрема вітамін С, що мають важливе значення для боротьби зі стресом. Хороші у боротьбі з депресією та інші яскраві фрукти та овочі: морква, помідори, болгарський перець, буряк та ін.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Сир
Всі сорти сиру багаті на білок, містять амінокислоти – триптофан і L-фенілаланін, які змушують мозок виробляти ендорфіни. На чолі списку «щасливих» сирів – Рокфор.

Листова зелень
У ній міститься ефективна речовина для підняття настрою – фолієва кислота. Крім того, зелене листя багате магнієм, необхідним для нормального функціонування нервової системи.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Банани
Вітамін В6, який міститься в бананах, допомагає виробляти серотонін. За даними досліджень, у людей з депресією мало вітаміну В6. Крім того, в бананах міститься велика кількість вітаміну C та необхідні організму мінеральні речовини, такі як фосфор, залізо, калій, кальцій та магній.

Продукти із цільного зерна
Це крупи, цільнозерновий хліб, пророщені зерна. Ці продукти є джерелом корисних вуглеводів і стабілізують рівень енергії.

Жирна морська риба (тунець, лосось, скумбрія)
Це – найкраще джерело кислот омега-3. Великі дози омега-3 можуть допомогти навіть хворим, які страждають на клінічну депресію. Також у рибі міститься вітамін B12, що безпосередньо бере участь в утворенні серотоніну.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Нежирне м'ясо
Яловичина, свинина, а також м'ясо птиці містять триптофан - «напівфабрикат» «щасливого» гормону.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Шоколад
Має у своєму складі антиоксидант – ресвератрол – що підвищує рівень серотоніну у клітинах мозку. Але не потрібно їм захоплюватися, достатньо з'їдати 30 г на добу.

Горіхи
Дослідники з Університету Барселони виявили, що люди, які вживають мигдаль, волоські і бразильські горіхи, мають вищий рівень метаболітів (проміжних продуктів обміну речовин) серотоніну. Більше того, лише 30 г суміші цих видів горіхів на день також допоможуть боротися з ожирінням та знизять кров'яний тиск та цукор крові.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Окрім їжі не варто забувати про свій режим дня, про фізичні навантаження та активний відпочинок. Незайвими будуть позитивні емоції від нових вражень, задоволення від хобі та захоплень.