У ній гармонійно поєднались елегантність та благородність, розум та вишуканість, жіночність та мужність. Ольга Фреймут – одна із найзагадковіших і, в той же час, найвідвертіших телеведучих сьогодення.

Вона довела, що бути українкою не просто престижно! Це дар, який потрібно нести з високо піднятим чолом. 

До неї можна ставитись по-різному, але факт залишається фактом: уже з перших хвилин живого спілкування Ольга викликає у співрозмовника палітру різних емоцій. Вона справжня!

Я вперто вбираюся у дороге та модне. У мене такий оберіг - щоб всякі недочоловіки у стоптаних черевиках і підтягнутих до пупця майках оминали лісами-городами“, – із книги Де їсть і з ким спить Ольга Фреймут.

Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
прес-служба каналу 1+1

Олю, вітаємо вас із успішним проектом Новий інспектор Фреймут. Міста на телеканалі 1+1, який все більше і більше завойовує симпатію телеглядачів. Ви провели ревізію уже не в одному місті. Скажіть, де живуть найпривітніші українці?

– Дякую. Програма справді резонансна. Українці згуртувалися та перейнялися проблемами міст. А отже, є шанси, що після “поставлених діагнозів“ настане “лікування та зцілення“. Місто – це костюм. Але суттю його є люди. Тому кожне має характер, звички і навіть колір та запах. Але найусміхненішим і найлагіднішим став Маріуполь. Несподівано, бо місто проживає кожен день, мов останній. Межує з війною і при цьому залишається привітним. Коли на третій день перевірок маріупольці зібралися на площі, я бачила немовлят, стареньких, молоденьких – із квітами і ніжністю до мене. Адже не всі міста зустрічали мене привітно.

У народі кажуть: краще там, де нас немає. Як думаєте, ідеальне місто існує? Якщо так, то яка його формула?

– Ідеальне місто – невеличке, де до всього можна дійти, бо поруч. Де неподалік аеропорт та вокзал; звідки родом успішні люди. Це місто, яке не бідує: там є підприємства, що дають робочі міста, є архітектурне чудо, а, отже, туристи... Це місто, де на вулиці чисто і немає бездомних тварин.

Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
прес-служба каналу 1+1

Ви часто говорите, що робота – ваше життя. Але інколи трапляються непередбачувані неприємні робочі ситуації: вас не раз ображали, не впускали в кафе чи готель, а то й навіть застосовували силу проти вас. Перед глядачами ви виглядаєте сильною та мужньою. Як шукаєте сили посміхатися, коли боляче не тільки фізично, але й морально, духовно?

– Мені подобається бути дзеркалом суспільства. У конфліктних ситуаціях краще дати людям викричатися, погніватися. Я вже з імунітетом. А ось вони нехай дивляться на себе – це ефективна терапія. Я звикла компенсувати такий негатив спокійною та оптимістичною поведінкою, тому і посміхаюся.

На вашу думку, які телепроекти завжди будуть цікавими та актуальними глядачеві?

– На жаль, вічних телепроектів не буває. Особливо з українським глядачем у постійність не зіграти. Він вибагливий і спонукає телевізійників до постійного пошуку. Телебачення – чутливе до трендів: те, що дивилися вчора – не дивляться нині. Але завжди будуть рейтинговими проекти справжні, без постановок та театральних трюків, проекти, які сприяють змінам у суспільстві, роблять життя людей кращим. Такими проектами, про правді, займаємось ми.

  • Проект Новий інспектор Фреймут. Міста стартував 1 листопада 2016 року. Його ціль – провести глобальну інспекцію міст України. 

Як любите відпочивати після зйомок? Яке заняття-хоббі дає можливість вам переключитись? 

– Я люблю своїх дітей. Читати казку, їхати з дочкою в машині, ходити на батьківські збори – прості мамині речі роблять мене щасливою. Я багато читаю і люблю кататись на лижах. Адреналінова робота вимагає розвантажень.

  • Ольга виховує десятирічну доньку Злату, яка захоплюється танцями. 8 травня 2016 року народила сина Валерія від генерального продюсера Нового каналу Володимира Локотко.

Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
прес-служба каналу 1+1

Ви – джерело натхнення для багатьох дівчат, приклад справжньої леді. Цікаво, що вас надихає?

– Дякую. Я намагаюся не марнувати свій час. Ось чому мене немає у соціальних мережах, крім Instagram. Надихаюся несподіваним: випадково кинутою фразою випадкової людини; картинами з Tate Modern; книгами Шопенгауера і Ліспектор... Cильними людьми, які виклик кидають біді і не відступають перед ними.

Кажуть, у першого враження немає другого шансу. Що має зробити людина, аби вам симпатизувати?

– Я не люблю обмежених людей. Мені щиро шкода, коли тіло зростає, а душа міліє. Я люблю красиву правильну мову, чисте обличчя, волосся, нігті; люди замурзані і духовно низькі мене не цікавлять.

У публічної людини чимало знайомих. Як розрізняєте своїх “друзів“ та “ворогів“?

– У мене вся Україна знайомих. Це невід'ємність популярності. Забігаю в аптеку: “Оля, чим допомогти?“. Гуляю із коляскою: “Оля, який у вас синочок милий“. Я знайома зі всіма. Але друзів у мене мало. Так було завжди. Така й моя дочка. А вороги... Вони в мене є. Але мене у них немає, бо я не ворогую ні з ким.

Що змінилось у вашому житті після виходу автобіографічної книги? Плануєте продовження?

– Це – містифікована біографія. Ця книга не біографічна, а описує фантазії душі, а не сюжети з життя. Скоро вийде третій тираж. А тому, отримавши підтримку від читачів, працюю над новою книгою.

Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
Ольга Фреймут: Прості мамині речі роблять мене щасливою
instagram.com/freimutolia

Що зараз читаєте? Книги якого автора та жанру переважають на вашій книжковій поличці?

– Я люблю читати і часто перечитую твори. Подобається Джеймс Джойс, Вірджинія Вулф A Room of One's Own, я під враженням від О. Кобилянської Вальс меланхолійний.

Зовсім скоро новорічні та різдвяні свята. Які подарунки ви полюбляєте робити самі та отримувати?

– Я за емоції, тому подарую дітям подорож у теплі краї. І сама з ними полечу до сонячного і екзотичного...

Перед Новим роком ми стараємось пригадати всі ті знакові події, які робили нас щасливими протягом року. За що ви вдячні 2016 року? Чи маєте плани на 2017 рік?

– Плани не планую. Бо є наміри, але їх поки розкривати не хочу. А досягненням року вважаю народження сина. У кар'єрі – це Новий інспектор Фреймут. Міста – програма, яка довела, що зміни на краще можливі. Вона об’єднала людей спільними добрими справами. Позитивні зміни, які стаються в місті після нашого від’їзду – гроші, виділені на відбудову лікарень, ремонт школи, доріг, нові дитячі майданчики, – це те, що справді радує та надихає. 

Дивись онлайн відео із Ольгою Фреймут: