Українська виконавиця Джамала випустила на початку травня 2023 альбом кримськотатарських пісень "Qirim". За словами артистки, пісні відгукнулися в серці кримчан, але окупантська армія блокує її музику. В інтерв'ю "Радіо Свобода" зірка вперше розповіла про свою нову платівку.

Читайте також: Джамала про повернення Криму: Сам Байден пообіцяв

Джамала наголосила, що це була дебютна спроба розповісти "про наш український Крим через пісні". У концепції альбому "Крим" кожна з 14 пісень унікальна і вперше розповідає історію різних міст Криму, починаючи від Ялти, Севастополя та Сімферополя та до Алушти. Однак альбом був на межі зникнення, оскільки записувався і зберігався у зоні обстрілів у Київській області.

У анексованому півострові раді цій платівці, але не російські окупанти.

"Я бачу, як радіють цій музиці. Хоча його блокують активно. Альбом "Крим" блокують у Криму. І люди бояться виставляти, звичайно, цю музику. Я розумію це. Тому що кожного разу це ризик, адже невідомо, на що здатна влада," – поділилася артистка.

Також Джамала додала, що хоче, щоб українці справді хотіли повернути півострів: "Хотіли всім серцем, бо це наше. І не просто тому, що там нам було добре влітку, а тому, що це наша історія. Там люди, там усі" .