У Стародавній Греції обліпиха вважалася лікарською рослиною. З її допомогою піднімали на ноги виснажених воїнів та коней. У ті часи ягоду ще називали «блискучий кінь»: шерсть коней, яким давали обліпиху, лисніла, ставала блискучою.

Безліч вітамінів та мікроелементів
Обліпиха – одна з найкорисніших рослин на планеті. Її плоди багаті на вітаміни – А, С, Н, РР, Е, В1, В2, В3, В6, В9, а також цукрами, білковими та дубильними речовинами, пектинами, органічними кислотами, фітонцидами. Ягоди також містять мікро- та макроелементи: залізо, кальцій, магній, натрій, калій, фосфор. У плодах обліпихи та в корі гілок міститься серотонін, який відіграє важливу роль у нормальній діяльності нервової системи.

Зміцнення імунітету
Плоди обліпихи – це природний полівітамінний концентрат, який допоможе зміцнити імунітет та захистить від застуди. Бета-ситостерин, що міститься в плодах обліпихи, має антисклеротичну дію, тому обліпиха корисна у профілактиці та лікуванні атеросклерозу та вікових змін у літніх людей.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

Вирішення проблем з потенцією
Крім того, обліпиха містить велику кількість вітаміну B, тому вона широко використовується для підвищення потенції. Ці плоди корисні не лише людям віком понад 40 років, а й тим молодим чоловікам, у яких виникли складнощі у зв'язку з потенцією. Сік, свіжі ягоди, олія у салатах допоможуть вирішити цю проблему.

Проблеми зі шлунком  
Обліпиха сприятливо впливає на перистальтику кишечника і має бактерицидні властивості. Ягоди та сік обліпихи використовують у комплексному лікуванні хворих на токсичний гепатит.

При зниженій кислотності шлункового соку, атонічних запорах рекомендуються свіжі плоди і сік обліпихи. Відвар насіння обліпихи – чудовий проносний засіб. Відвар ягід обліпихи застосовують при лікуванні виразки шлунка та дванадцятипалої кишки.

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.com

При лікуванні розладів шлунково-кишкового тракту, при проносах застосовують відвар із листя та гілок обліпихи. Заливають 1 столову ложку подрібненої сировини 1 склянкою холодної води, доводять до кипіння, кип'ятять 5 хвилин на слабкому вогні, настоюють 30 хвилин і проціджують. Випивають за прийом, за необхідності лікування повторюють.

Фарингіти, гайморити, ларингіти
Застосовують її при лікуванні гайморитів, фарингітів, ларингітів. При гострому і хронічному ларингіті або фарингіті потрібно змащувати слизову оболонку ватним тампоном, змоченим маслом обліпихи, або робити масляні інгаляції щодня по 15 хвилин. Курс лікування складається із 10 процедур. Для профілактики захворювань верхніх дихальних шляхів рекомендуються інгаляції з маслом обліпихи.