• Мити чи не мити? Чи не мити! Якщо вимиєте - отримайте місиво в гіршому випадку, в кращому - масу, що змерзла, яку доведеться розбивати або розморожувати одним шматком. Усі потенційно небезпечні бацили, бактерії та інші неприємності гинуть, як і все живе – за низьких температур.
 • Не використовуйте м'яту, лежачу або переспілу малину. Вона пустить сік і потемніє, а в кращому разі кістянки розсипатимуться.
 • Чим свіжіша ягода, що потрапила вам у руки, тим краще. Не намагайтеся заморозити зовсім стиглі ягоди - вони обов'язково "розповзуться" і втратить форму.

Спосіб 1 – у пакеті

 1. Ягоди перебираємо від шматочків листочків, сміття і комах, що випадково потрапили. Заморожувати малину будемо невеликими порціями приблизно в одну склянку.
 2. Висипаємо малину в невеликий пакет-мийку і зав'язуємо на вузлик.
 3. Потім поміщаємо вже зав'язаний пакетик у другий такий самий. Знову міцно зав'язуємо, залишивши трохи повітря в обох пакетах.
 4. Заморожувати підготовлені порційні пакети з цілою малиною на зиму можна в невеликих лотках до замерзання ягід. Необхідно залишати пакетики трохи надутими, з повітрям - цим ми добиваємося по максимуму ідеального повітряного простору, щоб малина не сміялася при заморожуванні на зиму при зберіганні в морозильній камері.
 5. Потім можна пакетики викласти вже на полиці для зберігання заморожених продуктів у морозильнику без лотків – вони чудово пролежать усю зиму та залишаться свіжими та цілими.

Спосіб 2 – протерта з цукром

 1. Свіжу малину перебрати, але не мити.
 2. У мисці за допомогою товкуші для картопляного пюре потовкти всі ягоди.
 3. Додати цукор-пісок і добре перемішати. Залишити на 15 хвилин|мінути|, щоб|аби| повністю розчинився цукор.
 4. Найзручніше товчену малину морозити в поліетиленових пакетах дрібними порціями. Для цього невелику ємність (мисочку) накриваємо двома вдягненими один в одного пакетиками.
 5. Наливаємо 1-2 черпаки товченої малини з цукром прямо в миску.
 6. Спочатку зав'язуємо один пакет міцно-міцно. Потім зав'язуємо і другий.
 7. Розкладаємо пакетики з товченою малиною в морозильній камері на поличку швидкого заморожування. Через деякий час заморожену на зиму товчену малину перекладаємо в морозильнику вже на полицю для тривалого зберігання.

Спосіб 3 - Малиновий мед

Ще один спосіб, як правильно заморозити малину на зиму – змішати її з медом. Потрібно взяти на 5-6 частин підготовлених ягід 1 частину меду та з'єднати все. У невеликий судочок ставиться пакет, заливається малиново-медова маса, а потім, як замерзне, дістається пакетик, загортається і зберігається такою «цеглиною». Зручно, що і судочки можна знову застосувати, і найоптимальніша форма для морозилки.

Навіщо морозити малину

 • Ягоди малини багаті на природні цукри – фруктозу, глюкозу, пентозу; містять необхідні людині органічні кислоти – винну, яблучну, саліцилову, лимонну; насичені вітамінами різних груп - С, А, Ст.
 • У малині також багато інших речовин, які позитивно впливають на організм.
 • Завдяки саліциловій кислоті, ягоди мають жарознижувальний та протизапальний ефект.
 • Малина незамінна в раціоні тих, хто худне! Завдяки низькому глікемічному індексу, легкому послаблюючому та очищувальному ефекту, здатності стимулювати вироблення жовчі та знижувати рівень холестерину, ця ягода сприяє схуднення!