20 квітня розпочався другий етап благодійного проєкту для українських школярів Flowers4School. Його мета — перетворити кожну школу на квітучий парк, де діти вивчатимуть природу та відновлюватимуть ментальне здоровʼя. Організатори планують висадити по 10 тисяч цибулин тюльпанів біля кожної української школи. 

За перший етап проєкту, у 2022 році, закуплено й висаджено понад 5 млн цибулин квітів у 10 082 навчальних закладах. 

«Діти — це майбутнє нашої країни, й зараз важливо зберегти їхнє ментальне здоров’я та подарувати їм трішки тепла й радості. Війна руйнує дитячу психіку, і ми, дорослі, турбуємось про них, даючи надію, що завтра настане й після довгої зими проросте та сама квітка перемоги. Ми мріємо бачити біля кожної української школи яскраві квітники й чути безтурботний дитячий сміх під мирним небом. Тож запрошуємо всіх долучитися до збору коштів і зробити свій внесок у підтримання емоційного стану діток, щоб попри війну дати їм теплі спогади про шкільні роки», — мовить директор благодійного фонду Florium Foundation Петро Тоненчук.

Американська психологічна асоціація (APA), Всесвітня федерація психічного здоров'я (World Federation for Mental Health) та Європейська асоціація федерацій психологів (EFPA) у своїх дослідженнях і рекомендаціях визнають позитивний вплив висаджування рослин і догляду за ними на психічний стан і зниження рівня стресу в дітей різного віку. У Нідерландах така система масово інтегрована у шкільну систему навчання й показала свою результативність.

Тож проєкт Flowers4School не лише про озеленення, він про народження нового життя й внутрішнє відновлення.

Щоб долучитись до збору коштів, треба перейти на сайт проєкту https://flowers4school.com/ й обрати з переліку, для кого саме зробити донат: всім школам України, школам регіону або конкретній школі. Вартість однієї цибулини — 10 грн. Незалежно від суми внеску кожна школа має можливість отримати 10 тисяч цибулин голландських тюльпанів. 

У переліку містяться й школи у прифронтових і деокупованих містах, адже дітки в цих населених пунктах над усе потребують нових позитивних вражень, щирих емоцій і турботи.